בידור [חדש]
דובי   יום ו', 26/12/2008 שעה 4:07
הנחת היסוד שלך שגויה - אין מדובר בבידור , מדובר בוורסיה מודרנית למונח ''לחם ושעשועים''. אותם קריטריונים של רדידות מצויים בכל הרבדים הפוליטיים , הבירוקרטיים והחברתיים בישראל והמטרה , הלא מוצהרת , היא לדאוג שכך ימשך על מנת שהריבון (זה שמממן , באמצעות הכסף שלך ושלי , חלק נכבד מהדברים) יוכל להמשיך להיות ריבון. לתפיסתו של הריבון אתה ''אדם מסוכן'' - ''אלוהים ישמור'' מחר תעז להתחיל ולחשוב ... הדבר הנוח ביותר שיכול לקרות לריבון זה שבמקום להתעסק במצב מערכת החינוך , בגלעד שליט , במצב הכלכלי והביטחוני יעסוק ההמון באיזה דביל/ת שכל שיש להם לומר ''אני לא רק טיפש/ה אני גם גא/ה בזה''.או , לחילופין, באיך לבשל מאכל ''אלוהי''שיגרום לנפשך''להמריא אל פסגות תענוג בלתי מוכרות'' או , לחילופין'' להעביר ''דאחקות'' על ועם פוליטיקאי שמתעלם מתפקידו כנציג ציבור. סדרות בסגנון ''אני קלאודיוס'' ( קבלתי מתנה מאישתי ליומולדת) עלולות ''חס ושלום, ישמור אלוהים'' לגרום להמון לחשוב , להסיק מסקנות , להשליך מהעבר להווה וכו' וכו' אבל ... כשיש נינט , שפרה ודומיהם את מי מעניין אחוז הילדים מתחת לקו העוני ?! כהערת אגב - השכנים שלי (רובם ככולם) לימדו אותי ''פטנט'' יש לנו טלוויזיות אבל ... בלי אנטנות :-)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בידור [חדש]
אורי קציר   יום ו', 26/12/2008 שעה 14:15
בתגובה לדובי
אתר אישי
נדמה לי שקארל מארקס לא היה מנסח את זה טוב יותר ממך. אישית, אני לא חושב שישנה איזו קונספצית-על של המעמד השליט לסמא את ההמונים בתרבות נחותה כדי שיתמכרו אליה, יתנוונו מחשבתית ואינטלקטואלית ויתחמקו מההכרח למרוד בשלטון ולבצע מהפכה עממית.

אני קרוב יותר לעמדתו של יגאל לביב בעניין זה: התפיסה שהרייטינג מקדש את הכול מאיצה בזכיינים להשיג מקסימום צפייה באמצעות רידוד התכנים. ככל שהתוכן רדוד יותר הוא מתאים ליותר שכבות באוכלוסיה ובכך מעלה את אחוזי הצפייה. וכרגיל אלנו, אין מי שיחסום את המגמה הזו. מועצת הרשות השנייה, שאמורה לפקח על כך שהזכינים ממלאים אחר תנאי המכרז גם בתחום התוכן, היא פיקציה ותו לא.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בידור [חדש]
מאט טולרינג   יום א', 28/12/2008 שעה 9:34
בתגובה לאורי קציר
בדיוק לפני כמה ימים הופיע בעיתונות (הקישור לכתבה ב-ynet למטה) שהרשות השניה פסלה את לוחות השידורים של ערוץ שתיים בגלל עודף ריאליטי.

[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

וזאת כנראה הסיבה [חדש]
יהונתן   יום ה', 01/01/2009 שעה 21:55
בתגובה לדובי
שהאחים עופר מחזיקים מניות של ''רשת'' (ראו ערך רדיפתם את

מיקי רוזנטל ואת סרטו המעולה ''שיטת השקשוקה'').
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010