ניתוח מתנשא ואולי מנופח מידי [חדש]
צפריר   יום ב', 03/11/2008 שעה 18:57
קודם גילוי נאות אני מורה דרך ומדריך טיולים בארץ, מדריך קבוצות בחו''ל מלווה קבוצות וסוכן נסיעות בקיצור עוסק בתיירות עם התמקדות בטיולי משפחות.

קראתי את שני הספרים של יונית אבני ואני מכיר את האתר שלה מכיר את ידיעותיה ומכיר את יונית אישית, אני מכיר וממליץ לך לבדוק את הידע הרב שהיא מחלקת בחינם לכל מבקש בפורומים שבהם היא כותבת. טיילתי בהולנד מרפת ובלגיה לא פעם ולא פעמים ונעזרתי בשני ספריה של יונית.

לדעתי הכתיבה שלך במאמר הביקורת על הספר מנופחת ומתנשאת ולא ראויה, מדריך טיולים לא חייב להיות אינפורמטבי בעיקרו כמו לונלי פלאנט ולא מלא בתיאור כל ההיסטוריה כמו אינצקלופדיה.

הוא צריך לכלול גם חוש הומר (שכנראה לא הבנת אותו - למשל חמור לבן משיח אם לא הבנת) ואכן מרבית המשפחות המטיילות עם ילדים לא מגלות עניין מעמיק בהיסטוריה ''החשובה'' של צרפת או מדינות אחרות. הם רוצים הסבר כליל תיאור ההגעה, קצת רכילות ופיקנטריה ואת כל אלו מספק הספר בשפע.

חבר מכובד שלי כתב פעם ספר על כריתים בכמה מאוד עמודים מקיף מדוייק ומעולה. אבל מי צריך את זה כאשר נוסעים לטיול עם הילדים רוצים בעיקר להינות ולא ללמוד כך דורשות למעלה מ- 80 אחוז מהמשפחות עם ילדים עד גיל 15

אז לפני שכותבים בצורה כזאת יש לבדוק למי ספר זה מיועד ואז רואים את ההתאמה בתוכן ובצורה ולא רק את השלילי כי הספר כנראה לא מתאים בשבילך ובשביל משפחתיך

אני מקווה שביקורת זאת נכתבה ברמת עברית ראויה עבור הבלוג שלך וכן אני מתנצל אם דברי פגעו בך אני נפגתי בשם של עמיתה וידיה
[קישור ישיר לתגובה זו]            

ניתוח מתנשא ואולי מנופח מידי [חדש]
אורי קציר   יום ג', 04/11/2008 שעה 0:01
בתגובה לצפריר
אתר אישי
אם אתה מגן על חברה, אין טעם להתווכח כאן. ובכל זאת - לא יצאתי לטיול הזה כמדריך אלא כאיש משפחה. המדריך הזה אינו נותן שום ערך מוסף למשפחה מעבר למדריכים אחרים. בניגוד אליך, לי אין קשר אישי עם המחברת, כך שיכולתי להיות מושפע בכתיבתי אך ורק מהמדריך עצמו.

אם מדריך בעיניך הוא מקום לשפיכת חומרים בלתי מדויקים, כי אז יש לנו הגדרות שונות לגבי מטרתו של מדריך. מדריך טיולים אינו יכול רק להסתפק בהגדרת קהל יעד ובהתייחסות אל הקהל הזה כאל חבורת אווילים. הוא צריך להיות הרבה מעבר לכך. המדריך הזה אפילו לא עשה מאמץ. אין בדיקה של העובדות, יש סתירה של משפטים על ידי אלה שבאים אחריהם. המידע רחוק מלהיות מדויק גם בנוגע לאתרים עצמם. ואם ''צרפת זה לא רק פריז'' אינני מבין מדוע שני שליש מהספר מוקדשים לפריז ולסביבתה. אולי כדאי שתקרא בעצמך את הספר הזה לאחר שקראת כמה מדריכים אחרים. לי היו שניים נוספים בתיק ויכולתי בקלות לבצע את ההשוואה.

צר לי שלא אהבת את דברי, אבל זה כנראה גורלו של המין האנושי: מרכיביו נידונים שלא להסכים זה עם זה בכל דבר ועניין.
[קישור ישיר לתגובה זו]            

ניתוח מתנשא ואולי מנופח מידי [חדש]
צפריר   יום ד', 05/11/2008 שעה 11:12
בתגובה לאורי קציר
אני מגן על זכותם של אנשים בעלי צרכים שונים והרכבי מטיילים שונים לקבל ספרים שונים המתאימים להם

זה שאתה חושב שספר טיול צריך לכלול פירוט של ההיסטריה של (המדינה שעליה הוא נכתב) למשל צרפת בצורה מפורטת ומדוייקת כמו אינצקלופדיה עדיין לא עושה את זה חובה ולדעתי זה ממש לא נכון ראה סיפרי הטיולים מדריך לפיד על ההומר הכתוב, אני מבין שזו דעתך, ואני מכבד אותה אבל לא מסכים לה ללא קשר להיכרותי את יונית אבני.

אבל גם לאחרים יש דעות, ידיעות ועמדות והם שונות משלך ולדעתי האישית הגדרת המאמר שלך (קראתי את כל המאמר וקראתי גם שבעה מדריכים שונים לצרפת) ואני לא מסכים עם ההגדרה שלך.

אני חושב שקצת צניעות אצלך חסרה, לפחות להשקעה ולידע של האחר

צפריר
[קישור ישיר לתגובה זו]            

ניתוח מתנשא ואולי מנופח מידי [חדש]
אורי קציר   יום ד', 05/11/2008 שעה 18:17
בתגובה לצפריר
אתר אישי
סליחה, אבל כנראה לא הבנת כלל מה אני חושב. לא רוצה לתת היסטוריה? לא צריך. אתה נותן היסטוריה? תן אותה כמו שצריך. רוצה לספר על מקורם של מונחים? יאללה, בסדר. אבל אם אתה מספר, לפחות תכתוב מידע נכון. כתבת מידע לא נכון? אחלה. תטעה את הקוראים שלך. אבל אל תקרא לזה מדריך.

הדרך הטובה ביותר לבדוק מדריך היא להשוות אותו לכמה פרמטרים: האחד, המלצותיו מול המציאות בשטח. השני, המלצותיו מול המלצות של מדריכים אחרים. בפועל, בשער הניצחון אין מעלית לנכים בלבד, אבל במדריך כתוב אחרת. בפועל, בראסר אינה מילה ברוסית. מישהו לא טרח לבדוק. יאללה, נכתוב ולעזאזל אם המידע נכון או לא. פשוט זלזול בקוראים.

אם אני מבין אותך, לשיטתך מדריך בכלל לא אמור לתת פרטים על המדינה שהוא מתיימר להדריך. מספיק לקשקש כמה דאחקות, לתת לזה כותרת עם המילה ''משפחה'' וחלאס. ובכן, קראתי כמה מדריכים לכל המשפחה. אין בכלל מקום להשוות.

וכל הטפת המוסר הזאת קצת מוזרה. בהתחשב בעובדה שהוצאתי 134 שקל על ספר קלוקל שלא הוסיף דבר אלא רק עשה מאמץ לבלבל, קצת קשה לבוא אלי בטענות על שאני מבקר את המוצר. זו טיבה של ביקורת צרכנית. ואם אינך מעוניין בה, אין טעם שתציע את מוצריך למכירה.
[קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010