רוצח הוא רוצח [חדש]
יגאל לביב   יום ו', 31/10/2008 שעה 8:31
רוצח ראש ממשלה הוא כמו כל רוצח אחר.אם מותרת התעסקות תקשורתית בפשיעה בכלל, מה נבדל מקרה ראש ממשלה?העובדה כי ראש ממשלה נרצח מסיבות פוליטיות והלכתיות מחייבת עיסוק תקשורתי גדול יותר ממקרה רצח רגיל. קל וחומר כאשר עד היום הושתקה השאלה מי היו הגורמים שעמדו מאחרי הרצח,כולל חלקו של השב''כ באיפשורו
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

רוצח הוא רוצח [חדש]
אורי קציר   יום ו', 31/10/2008 שעה 10:53
בתגובה ליגאל לביב
אתר אישי
זו עמדה מתחסדת, יגאל. מי שרוצח ראש ממשלה מנסה לבצע הפיכה. במקרה של עמיר הוא גם יכול לטעון שהצליח: ישראל היא המדינה המערבית היחידה שאני מכיר שבה לאחר רצח מנהיג מכהן הבחירות נתנו לגיטימציה למנהיג שמכיוון המחנה הפוליטי שלו באו היריות.

ועוד משהו: אם אתה רוצה לחקור תיאוריית קונספירציה, שיהיה לך לבריאות. אבל אתה מסנגר בדבריך על שיפור תדמיתו של הרוצח ומתן גישה חופשית לו ולשכמותו לאמצעי התקשורת. בקיצור, אם אני רוצה להיות מפורסם, כדאי שארצח מישהו. ועדיף כבר שיהיה ראש ממשלה. לא ככה
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

זה קורה. זה קרה. זה יקרה. [חדש]
ספרדי   שבת, 01/11/2008 שעה 22:29
בתגובה לאורי קציר
אחרי הפיגוע במדריד (מדריד? אני לא ממש זוכר. בספרד, בכל אופן) שהתבצע לא הרבה זמן לפני הבחירות הכלליות שם, על ידי אנשי אל-קאעידה, נעו אזרחי ספרד מעמדותיהם שלפני הפיגוע אל עמדות חדשות, התומכות בהפסקת התמיכה בפעילות הקואליציה באפגניסטן ומשיכת כוחותיהם החוצה. אתה יכול לחשוב שזה היה מהלך נכון או שגוי, אבל הנה אנחנו רואים שאזרחים נעים לכל מיני כיוונים. צריך לזכור שסוף תקופת רבין הייתה, לפחות לכאורה, רצופת הוכחות כואבות לכשלון דרכו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

זה קורה. זה קרה. זה יקרה. [חדש]
אורי קציר   שבת, 01/11/2008 שעה 23:20
בתגובה לספרדי
אתר אישי
מה זה קשור למתן לגיטימציה תקשורתית לרוצח?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

רוצח הוא רוצח [חדש]
יצחק ג   יום ו', 07/11/2008 שעה 12:48
בתגובה לאורי קציר
אכן, לאחר ההתנקשות ביוליוס קיסר, נישא אוקטביניוס - בנו המאומץ של קיסר על גלי האהבה של העם שדוכא ע''י יוליוס.
זה לא היה בגלל שהם אהבו את יוליוס אלא בגלל שהם שנאו את הקושרים. לאחר מותו נוצר פולחן אלוהי לכבוד הקיסר גם ע''י העם שתיעב אותו כ''כ. זה מזכיר קצת את הפולחן שעושים ל''מורשת'' רבין, על אף שהיא איומה ונוראה, ועד היום אנו סובלים ממנה.

ג'יימס גרפילד הנשיא ה-‏20 של ארה''ב נורה בידי צ'ארלס גיטו, עורך דין בן 40 וחבר המפלגה הרפובליקנית. כשנעצר המתנקש הוא הצהיר ''עשיתי את זה ואני רוצה להיעצר! ארתור הוא הנשיא עכשיו!''. הצהרה זו העלתה לזמן קצר את החשד כי ארתור, שעמד בראש סיעה אופוזיציונית לגרפילד במפלגה הרפובליקנית, או תומכיו, עמדו מאחורי המעשה. למעשה, ביצע גיטו את ההתנקשות לאחר שנסיונותיו להתמנות לקונסול דיפלומטי בפריז (משרה שלא היו לו כל כישורים אליה) נכשלו, ולאור מחלת נפש ממנה סבל. (מתוך ויקיפדיה)

-- כמדומני שהרפובליקנים עדיין מקבלים לגיטימציה למרות שמ''המחנה הפוליטי שלהם באו היריות''.

ב. הטענה הלא סמויה שלך רומזת שמכיוונו של בנימין נתניהו באו היריות, ואין זו אלא האשמה מכוערת ומגעילה. הרוצח הוא סטודנט בבר אילן, וגר בהרצליה, הקשר שלו להתנחלויות ולימין הוא דרך מקור אחד בלבד: הארגון הפרובוקטיבי אי''ל שהוקם והונהג ע''י אבישי רביב ''שמפניה''. זה אפילו לפני הכניסה לקונספירציה, אלו הן עובדות שהתבררו בבימ''ש.
זמן רב לפני הרצח הארגון הזה היה מנודה בימין ובהתנחלויות.
הקשר של ביבי להסתה שקדמה לרצח הוא בכך שכתב מוצלח בערוץ 2 הצליח ל''בשל'' כתבה שבה ביבי מנופף בידו לקהל ובמעבר חד רואים בקהל אנשים נושאים ארון קבורה ותמונה של רבין במדי SS. הכתב שאיני זוכר את שמו הודה (לאחר שנתבע לדין) שהוא בישל וערך את התמונות למרות שלא היה קשר בין אירוע הנפנוף מהמרפסת למה שהתרחש בקהל - לא בזמן ולא במקום.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010