כמה נקודות [חדש]
מהגג   שבת, 06/09/2008 שעה 23:06 אתר אישי
1. הקשר בין חרדים לאלימות מסוג מסוים הוא עוד סביר אבל לקשור בין חרדים לעליה ברמת הפשיעה זה הכפשה בוטה (בעלת צליל אנטישמי קל)

2. הערה קטנונית: בירושלים אין (בינתיים) רוב לחרדים אלא הם בערך שליש מהתיבור היהודי.

3. מעניין שגם אתה וגם אורן צור ( http://feeds.feedburner.com/~r/scifri/~3/381368641/) מתלוננים על הדמוגרפיה, כל אחד בדרכו. אתה מתלונן על ההשתלטות החרדית על שכונות והוא על עזיבת הדתיים את תל-אביב. מעניין ששניכם מחפשים את הפתרון בפוליטיקה ומצפים שהיא תציל אתכם.
שניכם מתעלמים מהדמוגרפיה: לחרדים יש צורך בעוד ועוד מקומות זולים לגור בהם ואילו לחילונים יש משיכה לגור בתל אביב ובאיזור המרכז.

שני התהליכים ייגרמו בסופו של דבר לעליה במחירי הדירות במרכז וירידה בשאר הארץ והפיכת האיזור שבין חדרה לגדרה למדינה החילונית ולרצץ צפת-ירושלים-בית שמש-מודיעין-אלעד-קריית ספר למדינה החילונית.
4 מדינות לשני עמים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

כמה נקודות [חדש]
אורי קציר   שבת, 06/09/2008 שעה 23:37
בתגובה למהגג
אתר אישי
דווקא הזכרתי את מחירי הדיור בסקירה על אשדוד, שחגביה מצאתי נתונים עדכניים. בכל מקרה, מדובר בסיבה ומסובב. קיימים מקרים (כמו במעלות דפנה וברמות אשכול שבירושלים) בהם נכנסים חרדים להתגורר בדירות שכורות במחירים סבירים, כאשר דירות אלה מצויות בלב שכונות יקרות. מייד לאחר מכן מקימים שם בית כנסת, תלמוד תורה, אולפנא או כל מוסד אחר. בעקות זאת נכנסות משפחות נוספות, החילונים מפרשים זאת כהשתלטות חרדית, מוכרים ומסתלקים. כניסתן של משפחות חרדיות מעוטות הכנסה מוזילה מאוד את הדירות ומאפשרת כניסה של משחות נוספות במחירים מופחתים.

אשר לרמת השפיעה ביישובים חרדיים: אתה מוזמן להרים טלפון למשטרה ולברר מה מתרחש באלעד,עמנואל, ביתר עלית וכדומה. דומני שתופתע לשמוע שסטטיסטיקת העבירות לנפש גבוהה שם משמעותית מלא מעט יישובים חילוניים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

כמה נקודות [חדש]
אורן   יום א', 07/09/2008 שעה 16:44
בתגובה למהגג
אתר אישי
טוב, אני לא באמת מצפה שהפוליטיקה תציל אותי או את חיי הדתיים בתל אביב, זה נכתב באירוניה מסויימת וכנגד האמונה שהפוליטיקה של דב חנין תציל את הצעירים/עניים/גייז/ערבים בתל אביב. לגבי עזיבת הדתיים והמתאם של זה עם השינוי בתל אביב (השינוי לרעה, לדעת תומכי חנין) - את זה כתבתי ברצינות אם כי זה רק מתאם ולא בהכרח מעבר לזה. כלומר אי אפשר להתעלם מהשינוי הדמוגרפי בתל אביב.

בקשר למפלגה החילונית - אולי אחד הלקחים שצריך ללמוד מהכישלונות הקודמים הוא לא להעמיד בראשה אנשים עם אובססיה אנטי-דתית. האובססיה הזו מחלחלת וגורמת לקריסה אפילו אם היא לא באה לידי ביטוי מפורש במצע.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010