[חדש]
אליה   יום ג', 26/08/2008 שעה 21:33
היבט נוסף הוא הרכב האוכלוסיה . בעלי כשרונות ממדינות העולם השלישי התאזרחו במדינות מערביות ומביאות להן הישגים. ויש כמה דוגמאות כמו האצנית האתיופית שרצה במדי תורכיה ושחורים מארה''ב שהיו עד לא מזמן תושבי אפריקה.
גם אצנים מג'מייקה ייצגו עד לפני מספר שנים את ארה''ב.
אלא שבשנים האחרונות נוצרה בג'מייקה תשתית להישגיות לאומית מקומית והנה התוצאות . אצלנו קיימים נכסים אנושיים בזכות הגירה חיובית , שבולטים בתחומים שונים ובניהם בספורט . נבחרת הריתמיקה היא הדוגמא הבולטת של משפחות שהגיעו ממדינות ברה''מ לשעבר , אבל גם הקופצים לגובה ובפרט אברבוך. היו ציפיות גם לאצנים לטווחים ארוכים מקרב העליה האתיופית .
את ההישגים של נבחרת ישראל בכדורגל יש לסייג כי בזמנים ההם לא הופיעו נבחרות עם הסגל הראשון אלא רק עם הסגל המשני שכלל שחקנים שנחשבו חובבנים .
המאמר דורש תשובות להצלחה . אני עדין סבור כי ההשתתפות באולימפיאדה (וזה מושג נכון כי כולם מבינים את כוונתו) , היא חשובה , הפרוייקט האולימפי חשוב .
אם מדברים על השקעות , אז קודם יש ליצור תשתית רחבה של ענפי ספורט רבים והמוניים . מתוכם יצוצו כשרונות ומתוכם ייבחרו הטובים לאולימפיאדה . וכן, ראו את העליה מברה''מ ואת אורח החיים שמשלב בתוכו באופן טבעי תרבות ספורט ופעילות גופנית ותבינו כי כדי שההשקעות בהכנת ספורטאים יהיו אפקטיביות צריך לעבוד על שינוי רחב מימדים
באורחות החיים כבר בגילאים הצעירים ואז נדבר על מדינה שיכולה להיות מעצמת ספורט ולא רק לחכות להברקות אישיות
כמו המודלים החיוביים שהביאו לפריחת ענף הג'ודו , הטניס והשייט .
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010