זה עונש אפקטיבי! [חדש]
ל   יום א', 08/06/2008 שעה 18:55
אין ספק ששאר הפילים בקרקס ראו מה יעשה לפיל שנוהג כמו מרי והפנימו. ככל הנראה הם גם הצליחו להעביר את המסר לשאר הפילים בעולם, ומקרים כאלה לא חזרו על עצמם. כך צריך להיעשות בכל חיה שפגעה בבני אדם (וכלבים במיוחד, הכפויי טובה האלה), שהרי לחיות יש מספיק תבונה כדי לפרש אלימות כלפיהן כענישה מרתיעה מחד, אבל מאידך רק כח הן מבינות אלה...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

זה עונש אפקטיבי! [חדש]
CrazyVet   יום א', 08/06/2008 שעה 20:18
בתגובה לל
אתר אישי
אני מקווה שמדובר בתגובה סרקסטית, כי אלה באמת שטויות במיץ. בעלי חיים לא מבינים ''כוח''. שימוש בכוח רק יוצר טראומות ובעיות התנהגות לאורך זמן. התעללות ממושכת בסופו של דבר תביא לתקיפה אלימה, מתוך התגוננות.
אילוף, בכל מין שהוא, מבוסס על חיזוקים חיוביים, ולא על שליליים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

זה עונש אפקטיבי! [חדש]
888   יום ב', 09/06/2008 שעה 20:53
בתגובה לל
מטרת הענישה היא לנקום לא להרתיע, אם זה מרתיע אז מה טוב, הרי ידוע שגם העונשים בבני אדם אינם ממגרים עבירות. אימרה ערבית עתיקה אומרת, בדרך בה אני הולך יש דם קרוש על אבן, וקול הדם קורא לי לנקמה. כל מטרת מערכת המשפט במדינת חוק היא להפקיע את הנקמה מידי הפרט ולהפקיד אותה בידי המדינה וכך קודם כל ליצור הליך משפטי שקול, שכלתני, ושנית כל לשמור על הסדר ולמנוע מצב של נקמת דם שנמשכת דורות עד שאיש כבר לא זוכר איך התחילה.

נניח שהפילה היתה רומסת אדם ולא היה מתכנס בית דין לשפוט בעניין, הרי היה סיכוי ללינץ' בקרקס באנשיו ובחיותיו או שמא קרוב משפחה של הנפטר היה מגיע על דעת עצמו להרוג את הפילה או את בעל הקרקס, קרובי משפחה של בעל הקרקס היו הורגים אז את קרובי ההרוג הראשוני וכך הלאה. מטרת הענישה היא למנוע בדיוק את כל זה, את לקיחת החוק לידיים ולא למנוע מפילים אחרים להרוג בני אדם אחרים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010