שתי הערות [חדש]
ולדי   יום א', 15/04/2007 שעה 1:22 אתר אישי
בזמנו, כאשר פרסמת את האמנה, אמנם בירכתי עליה, אך בסתר לבי חשבתי שמדובר בצעד שבא מהר מדי אחרי אותה התאבדות מדוברת של ''רפונזל'', ואולי כדאי שהאמנה הזו תוגש קרה בעתיד.

ואני מקבל את הצורך באמנה, אך אני חושב שיש כאן סכנה. חלקנו הגדול (ואני מודה שגם אני) פתחנו את הבלוג על מנת שישמש ערוץ להתפרעות, והאינטרנט, בהיותו מדיום חופשי יחסית, מאפשר את זה.

אני מאוד לא הייתי רוצה לראות רגולציה של תוכן באינטרנט, גם אם המחיר של הויתור על רגולציה הוא שאנשים מסוימים ייפגעו, כאשר יקחו ברצינות כל מיני דברים שכתובים פה. ואני חושש שגם אמנה כזו היא בסופו של דבר רגולציה, ואני אחשוש מלהצטרף לדבר כזה.

בבלוג שלי אני מסתמך על השכל הישר שלי, ואני מוכן לספוג את הביקורת במידה ומשהו לא יהיה כשורה. וזהו, לא צריך אמנות...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שתי הערות [חדש]
אורי קציר   יום א', 15/04/2007 שעה 21:52
בתגובה לולדי
אתר אישי
כן, רק שמה שברור לך לא בהכרח ברור לאלה שמבקרים אצלך. בכל אופן, זו אינה רגולציה. אתה שב וחוזר על טעות נפוצה. רגולציה היא כפויה, אמנה אתית - ומה גם שהיא אינדיבידואלית מאוד - היא בעלת אופי וולונטרי מובהק.

ערוץ להתפרעות? אני לא בטוח. ערוץ לביטוי יהיה קצת יותר מדויק, אני מניח. רובנו רוצים לראות בזה מגרש משחקים פרטי, אבל שוכחים שהוא פועל במרחב הציבורי ומשולב בו. מה תאמר על הבלוג שלי אם הוא יעסוק בגידופים ובנאצות כלפי ולדי דבוייריס, למשל? ובכל מיני הכפשות שכל קשר בינן לבין האמת הוא חסר כל סיכוי לכתחילה? ולא רק כלפי ולדי, אלא כלפי כל אחד שמעז לא להכיר בגאונותי? (לא שאני מייחס לך משהו כזה, כמובן. זוהי רק דוגמה ספונטנית).

העניין פשוט מאוד. מסכים עם תנאי האמנה? יופי. היה ברוך בבואך, דבר ופטפט כאוות נפשך ואל נא תפגע באיש. לא מסכים ומשתולל ומלכלך ומתנגד בניגוד לכללי הבית? אל תתפלא אם נקטע את ההשתוללות באיבה ונמחוק אותך מהטוקבקים. כללי התנהגות מינימליים, כבר אמרתי?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010