[חדש]
שיר-דמע   יום ד', 28/03/2007 שעה 9:50
גם אני רציתי לציין ששי גבסו לא נעלם ולא נשכח. נכון, הוא לא זוכה לפופולריות ולסיקור התקשורתי של נינט, אבל הוא מפלס את דרכו לאט. ייתכן שבזכות היותו יוצר עצמאי הוא ישרוד יותר מכוכבות האינסטנט שעקפו אותו בגמר. זה לא זהוא כותב מבריק כל כך, אבל הוא עוד צעיר ויכול להשתפשף ולהשתפר. אגב, מבין השמות שציינת כ''נשכחי'' כוכב נולד, ואחרים במעמדם, לא מעטים הצליחו בזכות התוכנית לקדם את הקריירה, אפילו כזמרי ליווי. גם זו התחלה.

מעבר לזה, מפיקי ''כוכב נולד'' ניסו במידה מסוימת להפנים את הביקורת מסוג זה שהובא כאן, ובעונה האחרונה השתדלו מאוד שהמתמודדים יהיו גם כותבים ולא רק מבצעים, וכן ניסו להכניס חומר אישי שנכתב על-ידי המתמודדים. מכיוון שלא ממש ראיתי את העונה הזו, אני יכולה רק להסתמך על הביקורות שקראתי, שלא היו טובות במיוחד ברובן, אבל גם זו התחלה של שינוי חיובי בתוכנית.

מעבר לכל זה, כמה דברים שלא ראיתי שנאמרו בדיון הנוכחי עד כה: קודם כל, לפחות בשלב מסוים אחת הבעיות המרכזיות של הלהקות הצבאיות היתה שהקבלה אליהן לא היתה מותנית רק בכשרון אלא גם בפרוטקציה. אפשר להקביל את זה במידה מסוימת להשפעת החמולות על על ניצחון בכוכב נולד - מי שלא בא מהמשפחה הנכונה יתקשה להגיע רחוק. אבל ללא ספק, שיטת הפרוטקציה פגמה בהחלט ביכולת של הלהקות הצבאיות לשלות בני פריפריה מוכשרים ולקדם אותם. ואכן, נראה לי שרוב בוגרי הלהקות שאנו מכירים הם אליטות. בהמשך לכך, אפשר לראות שהדוגמאות של אנשי פריפריה שהצליחו (בנזין, נטשה, טיפקס, כנסיית השכל) הם *לא* בוגרי הלהקות הצבאיות (כי אנשי פריפריה לא הגיעו ללהקות). היום כוכב נולד פשוט מקל על אנשי הפריפריה להתפרסם, זה הכל. זה לא שקודם זה היה בלתי אפשרי, זה רק היה קשה יותר. ודבר אחרון: אין ספק שחברי הלהקות הצבאיות עבדו קשה מאוד כדי לרכוש את מעמדם בסופו של דבר (הופעות רבות בחורים זניחים, עבודה של פועלי במה), אבל אסור לשכוח כמה דברים: קודם כל, זה היה השירות הצבאי שלהם, אי אפשר לצפות שזה יהיה גן עדן של פינוקים וכל מה שהם יצטרכו זה רק לשיר על במת יום העצמאות. מעבר לזה, היום מעטים הזמרים שנאלצים להיות פועלי הבמה של עצמם - פשוט הזמנים השתנו, זה לא שהכוכבים הנולדים מקבלים פריבילגיות יוצאות דופן. ואחרון: ''מ''כוכב'' נולד'' אפשר אולי להתפרסם, אבל בסופו של דבר, כדי להצליח כאמן אין ברירה אלא לחרוש את הארץ בהופעות, בעבודה קשה וביזע ודמעות (מישהו אמר שלוש הופעות פסטיגל ביום?).

שורה תחתונה: אין לי ספק שהכוכבים הנולדים נופלים בכשרונותיהם מרוב אותם חברי להקות צבאיות, ועבדו פחות מהם כדי להצליח. אבל זה לא הופך את התוכנית לרוע מוחלט.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010