אולי הוא פשוט עשה ''ביטול יקום'' [חדש]
הצועד בנעליו   יום ד', 14/02/2007 שעה 7:33 אתר אישי
ואולי המרחק הוא בכלל פיקציה, תוצאה של הצורה שבה הקולטנים שלנו מתוכנתים לתפוס את העולם. עם השנים, תהליך החיברות מקבע את הקולטנים והופך את המצב המנטלי גרוע עוד יותר כשהוא מזין אותנו בנתונים של ''אי אפשר לעוף''. תינוקות עדיין לא מחוברתים, לא מקולקלים ומסוגלים לעשות שימוש במצב האמיתי של העולם (בלי שכמובן יזכרו זאת).

ואולי העתיד כבר גילה את האפשרות לעשות זאת, דרך ניסויים על בני העבר - כלומר ההווה שבו אנחנו חיים. עופריקו גלש אליכם דרך ''זמן עתיד''.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אולי הוא פשוט עשה ''ביטול יקום'' [חדש]
אורי קציר   יום ד', 14/02/2007 שעה 11:05
בתגובה להצועד בנעליו
אתר אישי
ביטול המרחק בתודעה עדיין אינו אומר שהוא מתבטל בהווייה. במלים אחרות, גם אם אתה מתעלם מעובדה מסויימת המציאות מכתיבה את קיומה.

''זמן העתיד'' הוא רעיון מצוין ואני חובט בקודקודי בשאלה איך לא חשבתי על זה בעצמי. מה שאומר שלעופריקו היה מכשיר שאיפשר לו לעבור בסריג החלל-זמן כמו החבר'ה בסידרה Sliders או טוני ודאג במנהרת הזמן - ולשוב משם היישר אל מיטת הוריו. אחלה רעיון. עכשיו אני רק צריך לברר איתו מי יהיה ראש הממשלה בעתיד, מה יהיה הדירוג הטוב ביותר שאליו תגיע שחר פאר, אם קרן הנאמנות שלי תיתן איזושהי תשואה נורמלית ואם בעתיד אבא שלו עדיין יכתוב בלוג.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אולי הוא פשוט עשה ''ביטול יקום'' [חדש]
הצועד בנעליו   יום ד', 14/02/2007 שעה 12:07
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
התכוונתי שהתודעה היא שממציאה את הקטגוריה ''מרחק''. במציאות יש משהו אחר, שאנחנו בגלל המוגבלות מפרשים כמשהו ש''יש לעבור אותו''. המציאות קיימת, אבל איננו רואים את כל מה שחבוי בה, רק את מה שמתקל אותנו בגלל העיוורון המבני.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010