צחקתי מאוד. מאוד מאוד [חדש]
בועז כהן   יום ב', 20/11/2006 שעה 8:38 אתר אישי
צחקתי מאוד מהדיאלוג הזה.

האמת היא שהפיכת הסקס לסוג של מאבק בין המינים הוא ענין די משעשע (ופמיניסטי-רדיקלי לעילא ולעילא), ועוד יותר מגוחך בעיני להעביר את המאבק הזה אל הזירה הלשונית.

הוא זיין, היא זיינה, הוא מזויין, היא זויינה או ''הוא כוסכס'' - האם זה חשוב?

אני אסביר:
הכל, בסופו של דבר, בהקשר הפנימי שלנו. אם, למשל, ''מזדיינת בתחת'' נתפס כקללה, משהו נחות, משהו רע - אז להגיד על מישהי שהיא ''מזדיינת בתחת'' זה בעצם להעמיד אותה בסיטואציה משפילה. לא נוחה.

אבל בעיני דווקא ''מקיימת יחסי מין מלאים'' נשמע הרבה הרבה יותר גרוע מ''מזדיינת'' - ובטוח ש''עושה אהבה'' זה הרבה יותר משעמם מ''מזדיינת בתחת''.

רוצה לומר: הכל תלוי בהקשרים שאנחנו עושים בנוגע למושגים כאלה ואחרים. האם זה וולגרי? זו כבר שאלה אחרת, אבל המשמעות של ביטויים כמו ''זיינו אותי'' היא כפולה ומכופלת ומשולשת.

כשאשה אומרת ''הוא זיין אותי אמש'' ואז ממשיכה: ''וזה היה מדהים. אין מלים'' - הקונטקסט הוא אחד.

כשאותה אשה תגיד ''הוא זיין אותי אמש'' ואז תמשיך ''לא האמנתי שהוא יכול להיות כזה מניאק ולהוריד לי 2000 שקל במשכורת על שטות כזאת'', הקונטקסט הוא אחר לחלוטין.

לגבי פאסיביות ואקטיביות, שוב: ענין של תפיסת עולם והגדרה של האקט המיני. האם פאסיביות היא בהכרח רעה? מי קבע? מי אמר? למה ומדוע? גבר ששוכב על גבו ואשה מבצעת בגופו מעשים, הוא סביל לגמרי, במובן מסויים. היא לא ''מזיינת אותו'' הוא לא ''מזיין אותה'' - הם שותפים יחד לסוג של אקט שיש בו היפוך של אקטיבי ופאסיבי, והכל על הפרשנות הפנימית הפרטית האינטימית שלהם.

קשה ומסובך מאוד לתרגם למלים את כל היחס המורכב והמעורב של בני האדם לסקס. יש טקסטים מצחיקים עד דמעות של פמיניסטיות מיליטנטיות (ז'רמן גריר, אנדראה דבורקין) על מהות המשגל והיתרון, לכאורה, שיש לגברים בעצם האקט המסויים.

זו כמובן שטות גמורה, מכיוון שאנשים נהנים ומתענגים על ספקטרום רחב ביותר של גוונים על הסקאלה של הריגושים המיניים שלהם. הפנטזיות הן שונות ומגוונות ולא נתחמות ל''אקטיבי'' ו''פאסיבית'' (או להיפך).

לטעמי, כל נסיון להעמיס פרשנויות על תענוגות גבריים כאלה ואחרים (''למה אתה נהנה לראות אותי מתכופפת'', נניח) נדון לכשלון. המלים הורגות את התענוג. סקס נמצא במלים - אבל רק מפני שיש פרשנויות מאוד מסויימות שכל אחד מאיתנו טוען את המלים הללו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010