אתה צודק [חדש]
קלמן   יום א', 19/11/2006 שעה 8:29 אתר אישי
אין צורך להתרגש מהתקנון, אין גם צורך לשכנע בלוגרים לעבור לאתרים עצמאים. כמי שהתחיל בישרא. זה נראה לי תהליך טבעי. הפלטפורמות הגדולות, כולל רשימות, הן כמו אינקובטורים ציבוריים לגידול כותבים. אלה שמצליחים לגדל כנפיים יתעופפו מהקן בכל מקרה ויעברו לבלוג עצמאי, גם אם יציעו להם כסף להישאר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אתה צודק [חדש]
אורי קציר   יום א', 19/11/2006 שעה 9:12
בתגובה לקלמן
אתר אישי
זווית חשיבה מעניינת, קלמן. אלא שאני לא בטוח שהיא מתואמת סטטיסטית עם המציאות. ותיקי הבלוגרים בישראבלוג (זו ש, זרובבלה, תראזימאכוס, איפי טומבי וכן הלאה) עדיין נמצאים שם. דבורית שרגל, שהחלה את דרכה ברשימות ומנהלת שם בלוג עד היום, העדיפה, אחרי שהות קצרה ארוכה בישראבלוג ושהות קצרצרה בתפוז, לעבור לדה מארקר. בלוגרי רשימות נשארים שם שנים ואלה שסוגרים את הבלוגים שלהם שם אינם נוטים לפתוח בלוגים עצמאיים דווקא (גילעד נס עזב את רשימות לטובת ישראבלוג; כרמל וייסמן ניהלה בלוגים ברשימות, ולאחר מכן, במקביל, גם בישראבלוג; אבנר שץ פתח אתר עצמאי אבל אינו מתייחס אליו כאל בלוג אלא יותר כאל מקום לאכסן בו את יצירותיו).

מי שפותח בלוג עצמאי הוא בדרך כלל אדם שמעורה היטב בעולם המחשבים ואינו נרתע מפני התמודדות עם כל הכרוך בכך. לצערי, ההגדרה הזו אינה חופפת את כל הכותבים האיכותיים ברשת, כך שרבים מאלה עדיין נותרים בפלטפורמות ההמוניות שבהן החלו את דרכם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אתה צודק2 [חדש]
קלמן   יום א', 19/11/2006 שעה 20:45
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
התפיסה שלי רומנטית יותר, אני נוטה באמת להשליך מעצמי על הכלל. בסופו של דבר כל בלוגר מגיע לשלב שבו הוא דורך במקום, יש כאלה שסוגרים ופורשים ויש כאלה שמנסים עוד פעם, אני שייך לאלה שניסו הרבה פעמים עד שהבנתי שאין ברירה אלא לצאת. אני מתאר לעצמי שיש בטח עוד כמה כמוני, אני לא עד כדי כך חריג.
דרך אגב, נתקלתי בשם 'אפלטון' בכמה הזדמנויות, אבל זו הפעם הראשונה שהגעתי לבלוג, יש לך בלוג מעניין ועשיר, נהניתי לקרא.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אתה צודק2 [חדש]
אורי קציר   יום א', 19/11/2006 שעה 22:14
בתגובה לקלמן
אתר אישי
תודה, קלמן. אגב, אני מבקר אצלך ב''מרכז'' לעתים מזומנות, אבל במשכנך החדש זוהי לי הפעם הראשונה. גם אני נהנה מאוד ממה שאני רואה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010