אני מסכים איתך לכל דבר [חדש]
ניקולא בגלין   יום ג', 08/08/2006 שעה 3:15 אתר אישי
אורי שלום רב,

נהנהתי לקרוא את מכתבך המעניין. אני פתאום מתבייש להיות צרפתי עם נשיא כזה. ברור שיש ''צאן'' של דבילים צרפתים שחוזרים ואומרים את המילים ששומעים ברדיו ובטלויזיה שמדווחת כאן באורך היום את רשמימת הקורבנות הלבנונים ולא מזכירה את המתים הישראלים, שהופכת את ישראל כצד התוקף. אבל, יש בכל זאת אנשים שמכירים על זכותם של ישראל להגן על עצמה. פגשתי מהם.
הבעיה המרכזית היא שרוב הצרפתים אינם יודעים מה קורה כי פשוט הם שומעים שקרים מהתקשורת. נתתי הרבה זמן מהחופשות שלי לדון לשוחח עם קרובי משפחה או חברים על מנת להסביר מה העניין. אני צריך לוודות שיש אצלם חשדנות טבעית כלפי כל מה שקשור ליהודים והמשימה אינה קלה לשכנע אותם.
הדברים עוד יותר קשים באשר המוסלמים הצרפתים מתערבים בחריפות בדיונים האלה. כל עוד שהצרפתי יושב בגינתו ומתווכח על דברים שהוא לא מכיר, כל עוד שאין מוסלמי שמכריח אותו עם הזקן ואשתו עם המטפחת, אין שום סיכוי שהוא יבין מה קורה בין ישראל ושכניו הערבים. הפוליטיקאים כמו שיראק הם דמגוגים מוחלטים והם מאחרים את הרגע בו הצרפתים יבינו שהברברים המוסלמים כבר כבשו את ארצם ושאין ברירה חוץ מלקבל את המצב כפי שהוא: צרפת מוסלמית... פרט אם דווקא הפתרון היחיד הוא להגן על עצמנו :)

ביקרתי בארץ באותה תקופה שכתבת את השורות האלה, וביום חזרתנו לצרפת קניתי העיתון מעריב לקריאה בשמך הטיסה. מצאתי בו מדבקה אחת בה כתוב ''אנחנו ננצח''. הסברתי לקרובי שאינו מדובר בתמיכה בנבחרת כדורגל כלשהיא אלא בתמיכה בצבא הישראלי כי על מלחמה זו תלויה קיומה של מדינת היהודים, לא פחות ולא יותר. עדיין לא החלטתי האם כן או לא להדביק מדבקה זו על מסך האחורי של האוטו. אני חושש לקבל בעיות עם מוסלמים שיראו אותה...

ניקולא בגלין
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010