פנטיות - שני צדדים לה [חדש]
מנחם בהט   יום ב', 15/05/2006 שעה 4:12
לכותב המאמר שלום,
קראתי את המאמר המלומד שלך. ניכר שאתה מכיר את הציבור הדתי הלאומי (את ראשי התיבות המטופשים שלך שמור לעצמך) לא רע, אבל כל הפוסל - במומו הוא פוסל.
רובו המוחלט של הציבור הזה, כולל בהתנחלויות, הוא ציבור נאור, פלורליסטי, שבוחן את דרכו ולא מקבל כל פסיקה כאילו ירדה הרגע מהר סיני.
הוכחה לכך היא העובדה שרוב בניו של הציבור הזה לא סרבו פקודה בזמן ההתנתקות, מפני שהבינו שנזקה של סרוב הפקודה יהיה רב מטובתה. באותה נשימה אוכל לומר שהרבנים שהובילו את הצבור במאבק לא טעו בפסיקתם - הם סימנו את הרף הגבוה, עבור יחידי הסגולה.
ברוח זו ניתן לענות לרוב הטענות הילדותיות שמופיעות במאמר, שקובל על פנאטיות אך ניכר שפנאטיות נגדית מדריכה אותו. הטענות שלך לא ממש רציניות מול מי שמבין קצת בחינוך ובהתיישבות, וברור לו שעל מנת ליצור חברה בריאה - אי אפשר לבלול גברים ונשים, דתיים וחילוניים. ההפרדה חשובה לעתים על מנת להגיע למסה קריטית חינוכית.

עוד נקודה ביחס להיתר הפילגש:
פה אתה מפקשש בגדול, כי אין כמעט גירושים בקרב זוגות צעירים דתיים בגלל הבוסריות של הנישואים. גירושים במגזר שלנו קיימים בעיקר בערים שבהן הציבור מחקה את ההתנהגות של הצבור החילוני (רעננה למשל), והסיבות לגירושין אחרות.
ובכלל, המציאות תוכיח שאתה מקשקש כאן בלי הבנה:
הצניעות, או איסור הנגיעה/ייחוד/יחסים לפני הנישואיו - אלו הם המאפיינים של הנוער הדתי, המבדילים אותו מהחילוני.
גם אם קיימים יוצאים מן הכלל (רווקים מבוגרים) - הנוער
ככלל אוהב את הייחוד הזה וישמור עליו גם להבא.
וחוץ ממך ומהפרופסור שלך - לא שמעתי אף אחד שמרגיש מרומה.
כל הציבור שלנו מבין את ההגיון הפנימי בשמירת הייחוד שלנו (וכן, אפשר לומר בפה מלא: שמירת האיכותיות שלנו, שהיא גבוהה מזו של הצבור החילוני), ולכן המגמה של נישואין בגיל צעיר רק תתגבר - כי היא התשובה לבעיות השונות שהועלו בדיון הציבורי בנושא.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010