מותר האדם מן העטלף? [חדש]
יונתן   יום ו', 05/05/2006 שעה 0:38
מעניין לראות שאף לא אחד מכל המעורבים בפרוייקט כולל הזואולוג לא חשב על חייהם של העטלפים המסכנים שעפים אל מוות בטוח. מה גם שאפשר בקלות למצוא תחליף דומם כמו למשל מצנחים זעירים נושאי פצצות, שאמנם לא עפים ישירות לבתים אבל יכולים לגרום לנזק רב. לא אתפלא אם כל הפרוייקט היה מעין הטעייה של גורמי המודיעין לכסות על פרוייקטים חשובים יותר.

זה מזכיר לי נסיון ישראלי דומה שיצא לפועל נגד כוחות אחמד ג'יבריל ששכנו במערות נועיימה בתשעה בדצמבר 1988 (מבצע כחול-חום). אז שלחו כלבים ממולכדים של יחידת ''עוקץ'' כדי להתפוצץ בתוך המערות. המבצע נחל כשלון חרוץ ולא פורסם מה היו הגורמים לכך. רק ידוע שהכלבים רצו חזרה אל שולחיהם (כנראה כי פחדו מן היריות) וחלקם התפוצצו בבתי מגורים שכנים. אני רק זוכר שבחדשות הראו כלב רוטווילר גוסס ליד אחד מאנשי אחמד ג'יבריל. ואחרי שהוכיתי בתדהמה מהידיעה שצה''ל שולח כלבים ממולכדים, אז לבי נחמץ מהרעיון הזוועתי לשלוח כלבים ממולכדים אל מותם הבטוח מבלי שתהיה להם זכות דיבור בעניין. אני זוכר שזה עורר רעש בציבור בישראל, ולמרות שלא יצאה תגובה שלטונית, הפסיקו לנסות להשתמש בכלבים כפצצות חיות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

כן, מותר [חדש]
בני   יום ו', 05/05/2006 שעה 3:20
בתגובה ליונתן
ארה''ב איבדה במלחמת העולם השנייה כ - 400,000 איש. ניתן להבין, ואף להצדיק, אם כי באי-נוחות מסויימת, סיכון בעלי חיים על מנת לחסוך בחיי אדם. אישית, בעת הקריאה חשתי אינסטינקטיבית אי-נוחות גדולה הרבה יותר מבחירת מטרה אזרחית במובהק להתקפה.

בנוסף, עניין ''צער בעלי חיים'' בעולם המערבי התפתח לאיטו עם השנים. ניתן להניח שלפני כ - 65 שנה הוא עמד על מדרגה נמוכה יותר.

כמו כן, בני האדם של אותה תקופה היו רגילים יותר מאלה של היום לראות בעלי חיים נשחטים. היו, למשל, הרבה יותר שגדלו, או עבדו, בחוות חקלאיות או בכפר. גם עירוניים קנו בשר אצל קצב ולא שניצלים קפואים בשקית אטומה.
אפילו מוות של בני אדם היה מציאות קרובה יותר. אנשים מתו יותר ובגיל צעיר יותר.
ניתן לאמר, אם כן, שהחיים הקשיחו את ליבם. בעת מלחמה קשה ביותר - על אחת כמה וכמה.

יש לזכור, לפי חישוב גס שעשיתי, שכמעט כל אחד מאיתנו, להוציא צמחונים וטבעונים (והינדים) שהם מיעוט בעולם המערבי, אוכל במשך חייו (כ - 4000 שבועות) כמה אלפי עופות ועוד כמה אלפי ביצים, ועוד מספר מסויים של בהמות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010