אוי ואבוי [חדש]
אורי קציר   יום ב', 09/01/2006 שעה 21:20 אתר אישי
אוי ואבוי לחשיבה שכזאת. בשם הרצון להיות נחמדים ושיוויוניים אנו מחליטים שאין תרבות שנעלה על האחרת ואין יידע שהוא נכון יותר מהאחר. במלים אחרות, אין אנו יכולים לפסול מילת נשים באפריקה בשם אותו רלטיביזם תרבותי מקודש. אני לא יכול להתאפק: האם כאשר בנך אות בתך יחלו, לא עלינו, במחלה קשה, תהיה מוכן להשקות אותם בקוקטייל של זנב לטאה, קרני חרדון, מיץ דלעת וחומץ כרובית? האם באמת נראה לך שתרופת אליל מעין זו הינה שוות ערך לתרופות שהורכבו לאחר מאות ניסויים וטעיות, לאחר אלפי אישורים מעבדתיים, לאחר שנבדקו במי יודע כמה מעבדות ועל אינספור אורגניזמים והיכחו את יעילותן? מסופקני.

זו בדיוק אותה החשיבה שממליצה לראש ממשלה שלא להיוועץ במומחי ביטחון, כלכלה ורווחה אלא לקבל את עצותיהם של מכשפים ויידעונים, מקובלים מטעם עצמם וקוראים בקפה נודעים בדיוקם. תודה לאל, אני מקווה שעדיין לא הגענו לדבר הזה.

ולעניין זה אני ממליץ לך לעיין במאמרו המבריק של אבשלום אליצור שפורסם כאן לפני חודשים אחדים: http://www.aplaton.co.il/story_121
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אוי ואבוי [חדש]
עמוס   יום ג', 10/01/2006 שעה 21:10
בתגובה לאורי קציר
ראשית ממה שאני מבין מהתגובות אין קונצנזוס בקרב הרופאים האם למילה יש השלכות בריאותיות.
ואם אכן אינני טועה בזה, העניין של התרבות הוא מאוד חשוב, לחתוך איברים בגוף זה אכן נראה לי טיפשי, אך לפעולה הזו של המילה יש שורשים תרבותיים שאני אישית מתחבר עליהם.
אני מניח שאם תחקור את העניין לעומק אתה תגלה שיש רעיון רוחני מאחורי הפעולה הזו, אינך חייב להסכים איתו אבל הוא קיים ולכןזה לא שווה ערך לדעתי ל''תרופות סבתא'' שהעלתה כדוגמא.
השאלה האמיתית פה היא במה אתה מאמין? הרפואה או המדע, אני רוצה להאמין כך, חוקרים את העולם באופן אוביקטיבי - אך לא יכולים להיות בסיס לאמונה ובאמת חרגתי מהמאמר מפני שהוא אכן הציעה מילה בשם הרפואה, אך גם אם הרפואה תכריע בענין הזה עדיין יש מקום לבסיס השורשי שלי - במקרה הזה אני מעדיף לחתוך מבשרי ולו רק כדי לא לשכוח את זהותי. אני מאמין שיהיו השלכות פסיכולוגיות להתרחקות כזו משורשינו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010