[חדש]
ישי   יום ב', 09/01/2006 שעה 6:50
מילה בתרבויות אחרות, נראית אולי הגיונית פחות - מילה של הדגדגן בבנות, מילה של הענבל וכל זאת בתרבויות מסוימות בארצנו הקטנה. כרופא, סירוב לבצע מילה זו בשם הברבריות שבה בד''כ לא רק שלא עוזרת (פונים לרופא אחר) אלא אף נתפשת כמעשה כוחני הרבה יותר מהמילה עצמה. הרבה רופאים בישראל משרתים ציבור זה מתוך תובנה להבדלים הקיימים בין תרבויות ולו בכדי למנוע ביצוע פעולות אלו בבית.
תהליך דומה אך הפוך מתרחש בארה''ב שם אשה המעוניינת בהפלה תצתרך בקרוב לבצע זאת בעצמה עם מסרגה. גם תהליך זה נובע מהבדלי תרבויות או תרבות אחת נוצרית המשתלטת על תרבות אחרת, חילונית ואחרות , בשם הברבריות של מעשים אלו. כן חברים, כל זה במדינה המתקדמת ביותר בעולם ברפואה מעבר לאוקינוס.
חשוב לדעת מתי ערכי תרבות אחת מנסים להשתלט על תרבות אחרת - למשל הסתמכות על '300' מחקרים או דת ה'רפואה מבוססת ראיות' לא יכולה לרחוץ כפיים בנקיונה היות והיא בעצמה מבטלת תרבויות אחרות בהנף קולמוס. הצתדקותה אינה שונה בעיני ההדיות הרבה מאשר תפילה בכנסיה גבוהה בחלוק תפילה לבן.
אני מציע שנשתדל לגלות סובלנות רבה יותר לאחר ולשונה היות והרפואה המשולה למטוטלת נעה כל הזמן בין קיצונויות - ברית ללא ברית, קורנפלקס ללא קורנפלקס ושלא נדבר על חמאת בוטנים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010