לא שווה לצאת בגלל זה מהבית [חדש]
אמיר ליברמן   יום א', 08/01/2006 שעה 12:30
בתקופה הסטודנטיאלית, עבדתי בתור שומר/מאבטח במוזיאון ישראל. בשעות היום, הייתי צמוד לאולם מסויים ותפקידי היה לשמור על הסדר ועל הניקיון. בכדי להעביר את הזמן, הצצתי בתערוכות שהוצגו במוזיאון. היו תערוכות, כמו האומנות האימפרסיוניסטית, ששבו את ליבי - תמונות נוף מרהיבות של אמנים כמו קאמיל פיסארו ואחרים. מנגד, היו תערוכות של אומנות מודרנית/עכשווית (ותסלחו לי שאני לא יודע מה ההבדל המדוייק בין השתיים). בתערוכות אלו, הוצגו הדברים הבאים - 100 קולבי בגדים, מחוברים אחד לשני, שלוש קופסאות קורנפלקס, גלגל של אופניים מחובר לאסלה - הסבירו לי כי מדובר בשני דברים שאנחנו רגילים לראות, אבל לא ביחד,וזה החידוש. נכון, זה באמת חידוש, השאלה האם זה סיבה להציג את זה במוזיאון.
במקום אחר, הוצגה תמונה לבנה לחלוטין, למעט נקודה גדולה צבעונית. אני מניח שיצירה זו, עלתה די הרבה כסף למוזיאון. אבל מה אני אגיד לכם - כמו שהולכים למסעדה ומזמינים פריט אוכל מיוחד ולא משהו שאנחנו יכולים להכין בבית, כך גם כשאני הולך למוזיאון, אני לא מצפה לראות שם יצירות שבתי הקטנה (והמוכשרת) מסוגלת לצייר.
באחד הימים, הגיע אחד מהמנהלים לבקר בקומה ונתקל בשתי שורות של שקי מלט. ''איזו חשיבה מקורית!'', הוא ציין בפני בהתלהבות. לא היה לי ''לב'' להסביר לו כי הקומה נמצאת בשיפוצים...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לא שווה לצאת בגלל זה מהבית [חדש]
אורי קציר   יום א', 08/01/2006 שעה 13:26
בתגובה לאמיר ליברמן
אתר אישי
דני סנדרסון סיפר פעם משהו בהקשר דומה (בבדיחות הדעת כמובן). הוא סיפר שביום בו פרצה מלחמת המפרץ הראשונה הוא הסתובב בשיינקין ובדיוק אז החלה להישמע צפירת אזעקה עולה ויורדת. כמה אנשים מהזן השיינקינאי החלו לדבר על כך בהתרגשות. ''שמעתם את זה?'' שאל אחד מהם בהפתעה. ''ודאי'', נענה חברו, ''זה השיר החדש של הלהקה ההיא מולנדון...נו, שכחתי איך קוראים לה...''.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010