הטעויות של ''שינוי'' [חדש]
יוסי   יום ב', 02/01/2006 שעה 18:48
''שינוי'' עתידה לרדת בבחירות הקרובות זה חבל, אבל זה תוצאה של כמה טעויות שעשו ראשי ''שינוי''. זה חבל כי החרדים עדיין ממשיכים להיות נטל על מדינת ישראל, להימנע מעבודה ולדרוש תקציבים כמו אזרחים שעובדים ומשרתים בצבא. שלי יחימוביץ מודיעה כי החרדים הם ''מיעוט נרדף'' ושרון ממשיך בנסיון לקבל תמיכה מן החרדים, תמיכה שאינו מקבל. זה תוצאה של הטעויות הבאות:
- אנשי ''שינוי'' ישבו בממשלה כאילו סעיפי ההסכם עם המפד''ל יתממשו בעתיד הקרוב ויש להם זמן. לפתע בא מרכז הליכוד, נתן ל''שינוי'' בעיטה בתחת, ו''שינוי'' נשארו ללא ההישגים העיקריים שעליהם הם בנו.
- כששרון פיטר את שרי האיחוד הלאומי היה על ''שינוי'' לעשות הסכם עם מפלגת העבודה שהולכים ביחד, או כולם בממשלה, או כולם בחוץ. טומי לפיד חשב שמעמדו בממשלה איתן ולא טרח לעשות את הג'סטה הזאת לטובת מפלגת העבודה. זאת היתה טעות חמורה. תוך זמן קצר התחלפו היוצרות ושמעון פרס תפס את מקומו של לפיד כיד ימינו של שרון.
- עמדתה של ''שינוי'' בנושא חוק מניעת השחיתות במרכזי מפלגות לא הוסיפה לה נקודות.
- אם תשאל את רוב מצביעי ''שינוי'' הם יגידו לך ש''שינוי'' לא עשתה שום דבר ולא קיימה את הבטחותיה. זה לא ממש האמת. ל''שינוי'' היה תפקיד חשוב בהעברת המדיניות הכלכלית שהוציאה את מדינת ישראל מתהום כלכלית. ל''שינוי'' היה גם תפקיד קריטי בהעברת ההחלטה על ההתנתקות בכל השלבים. אבל את ההצלחה הכלכלית זוקפים כולם לזכות ביבי ואת ההתנתקות זוקפים כולם לזכות שרון.
- יש ל''שינוי'' כמה הישגים: ביטול משרד הדתות, הקטנת תקציב הדתות והקטנת קיצבות הילדים לחרדים. כל ההישגים האלה יתבטלו בקרוב ולכן קשה לראות בזה הישגים של ממש.
- ''שינוי'' נכנסה לפראנויה שמא יתרחש בה תרגיל פייגלין. כיוון שכך היא סגרה את שעריה בפני מצטרפים חדשים ונמנעה מלפנות לחברים חדשים ולעשות פעולות בשטח. גם זה תורם לנזק.
ושוב, ''שינוי'' תרד בגלל הטעויות של ראשיה וזה חבל, כי הנושא שעליו היא קמה הוא עדיין חשוב. לא קשה לחשב מתי הריבוי הטבעי של החרדים והתקציבים המועברים עליהם יביאו את המדינה להתמוטטות כלכלית. כשמישהו אומר את זה, טוענים נגדו שהוא אנטישמי. היהודים בכל מקומות מושבם בעולם היו גורם מועיל לכלכלה וגירושם גרם לירידה בכלכלה של כל מדינה שעשתה זאת. בשום מקום בעולם לא העזו היהודים להקדיש עצמם ללימוד תורה ולדרוש מיתר האזרחים שיפרנסו אותם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010