עיכוב ההיסטוריה [חדש]
דודו בן עמי   יום ג', 13/12/2005 שעה 9:40
אחד הדברים היותר נכונים הוא שקרב זה פשוט עיכב תהליך היסטורי בלתי נמנע. ממילא נכבשה מרביתה של גרמניה מאה ושבעים שנה מאוחר יותר על ידי מרקוס אורליוס (שדמותו האצילית הונצחה בסרט ''גלדיאטור'').

אשר לפובליוס וארוס, מדובר באדם שהיומרות שלו להיות מצביא היו מוגזמות מלכתחילה. מי שאינו מפעיל שירותי מודיעין בקרב שבטי האוייב ומסתמך אך ורק על אדם המבטיח לו הבטחות מעורפלות מסתכן בספיגת תרגיל עוקץ. במקרה של וארוס, זה בדיוק מה שקרה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עיכוב ההיסטוריה [חדש]
אבי   יום ג', 13/12/2005 שעה 22:51
בתגובה לדודו בן עמי
להיפך, בסופו של דבר הגרמנים הם אילו שהכניעו את הרומאים. אפשר לומר שקרב זה סימן את העתיד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עיכוב ההיסטוריה [חדש]
דודו בן עמי   יום ד', 14/12/2005 שעה 9:15
בתגובה לאבי
שים לב למה שכותב איתמר צפריר: בשנת 180 לספירה הכניע הקיסר הרומאי מרקוס אורליוס את הצבא הגרמני. לימים אכן נמנו חיילים גרמנים על הצבאות שהרסו את האימפריה הרומית, אבל הם לא עשו זאת כמדינה אלא כשכירים. זה פחות או יותר דומה לטענה שהדרוזים ניצחו במלחמת יום הכיפורים את מצרים רק משום שחיילים דרוזים שירתו בצה''ל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עיקוב ההיסטוריה [חדש]
ריינוסדונאו   יום ד', 14/12/2005 שעה 11:22
בתגובה לדודו בן עמי
השבטים הגרמאנים-טויטונים היו האיום הגדול ביותר על רומא מאז חניבעל והפונים-קרתגאים, אם לא כוללים את אטילה ההוני נגדו הגרמאנים והרומאים שיתפו פעולה, והם שהובילו לבסוף להשמדתה. המאבק בין הרומאים לגרמאנים נמשך מאות שנים מ-‏113 לפני הספירה ועד התמוטטות האימפריה הרומאית במאה החמישית לספירה, החל מהמלחמה הקימבריאנית דרך קרב יער טויטובורג וכלה בפלישת אלאריק לאיטליה והשמדתה של רומא, מין הסתם היו נצחונות רומאים וניצחונות גרמאנים אך בסופו של עניין האימפריה הרומאית היא זאת שנפלה כך שבראייה לאחור כל ניצחון גרמאני מקדם את ההיסטוריה וכל ניצחון רומאי מעקב אותה.

לאחר השמדתה של רומא קמו ממלכות גרמאניות בכל רחבי אירופה המערבית. ממלכת הונדלים בטוניסיה-אלג'יריה של היום, ממלכת הויזיגותים בספרד של היום, ממלכת האוסטרוגותים באיטליה של היום, ממלכת הפרנקים בהולנד-בלגיה-צפון צרפת-מערב גרמניה של היום אם עוד ממלכות קטנות כמו בורגונדיה בדרום צרפת ולומברדיה בצפון איטליה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010