מה נשתנה ? [חדש]
דודי דרוקמן   יום ג', 29/11/2005 שעה 3:12
לאורי קציר
יש זמן רב עד הבחירות,ארבע חודשים הם כמעט נצח במונחי הפוליטיקה שלנו,בכל אופן גם אם נראה ''שהמפץ'' של שרון עדין מחריש אוזנים הרי עוצמת הדרמה של הפרישה(פרישות) תפחת.
עצם העובדה שפורשי ''קדימה'' משתי המפלגות אינם מיצגים כל אמירה חברתי-כלכלית חדשה ושהסיבה שפרשו בעיקרה מדינית אינה מבטלת את הנושא החברתי כלכלי כנושא העיקרי בבחירות.
למעשה היא רק מדגישה אותו, המצוקה הכלכלית-חברתית היא דבר מוחשי ל-‏40 אחוז לפחות מהבוחרים,על פיו יצביעו.
התעלמות הפורשים היא לפיכך אנרכוניזים פוליטי.
הנושא המדיני תקוע כבר שנים באותו מצב ואין כל פתרון מוחלט באופק גם לא לשרון.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מה נשתנה ? [חדש]
אורי קציר   יום ג', 29/11/2005 שעה 21:29
בתגובה לדודי דרוקמן
אתר אישי
דודי, אני חולק עליך. החדשה המרכזית בבחירות אלה היא השבר הפוליטי הגדול שיצר מציאות חדשה לגמרי: מפלגת ימין קלאסית, מפלגת שמאל קלאסית (שלמעשה מחילה רבות מהאידיאות של מפ''ם ההיסטורית על מפלגת העבודה) ומפלגת מרכז שמתמקדת בעיקר בתחום המדיני.

וזהו, שהנושא המדיני זז קדימה. אולי שכחת, דודי, אבל שרון פינה את ישובי חבל עזה תוך שבוע וקצת. אותה עזה שהייתה בעבר חלק בלתי נפרד מארץ ישראל, אליבא דשרון, הפכה אצלו לנטל מיותר. שרון הוא שמעביר את כובד המשקל הפוליטי מהימין לשמאל כשהוא מאמץ תפיסת עולם שהופכת עם השנים לנחלת יותר ויותר אנשים בפוליטיקה הישראלית - ויתור טריטוריאלי במטרה לחזק רוב דמוגרפי יהודי בשטח מצומצם אך בטוח יותר.

פריצת הדרך של ההתנתקות שימרה את הנושא המדיני כשנוא ראשון במעלה באג'נדה האלקטורלית שלנו. אני מודע לכך שעמיר פרץ שינה לחלוטין את החשיבה בעבודה בנושאים חברתיים (והשפיע בכך על כל המערכת הפוליטית), אבל כאן תזוזתו של שרון היא הקובעת והיא שתכתיב את סדר היום שלאחר הבחירות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010