י. שפירא זה אני [חדש]
יאיר שפירא   יום ב', 17/10/2005 שעה 20:07
אורי יקירי, י. שפירא זה אני ואתה דווקא מכיר אותי היטב. הכתובת המופיעה בחותמת שעל ''הגנב'' הוא כתובת בית הילדות שלי וכתובתה של אמי עד היום. ואגב. ה''גנב'' שכלל סיפור מקסים נוסף בשם ''אוצר הזהב ששונקין הזקן'' יצא לאור בהוצאת ''דן החסכן''- מפעל ענק שיזם בנק הפועלים בשנות השישים ובמסגרתו הוציא לאור עשרות רבות של ספרי ילדים ונוער קלאסיים ומקוריים. כמה השתנו חיינו מאז ניתן רק להווכח מההשוואה למפעל הספרותי בן זמננו שיזם לאחרונה בנק הפועלים ובמסגרתו הוא לא מוציא לאור אף לא ספר אחד אלא במבצע מתוקשר ומיוחצן מזמין את לקוחותיו לתרום ספרים משומשים.
ראוי אותו מפעל מדהים של בנק הפועלים הישן והטוב לתזכורת. מה דעתך לכתוב על כך ? על האנשים שעמדו מאחורי היוזמה ועל הדרך שיצאה אל הפועל. אולי, ראה עד כמה מרחיקות לכת הן תקוותי, יתן השראה (יעורר את יצר התחרות ? ) של קברניטי הבנק הנוכחיים ודרבן אותם לעשייה שיש עימה ערך לדורות.
[קישור ישיר לתגובה זו]            

י. שפירא זה אני [חדש]
אורי קציר   יום ב', 17/10/2005 שעה 23:14
בתגובה ליאיר שפירא
אתר אישי
גרמת לי להלם קטן. ובכן, הספר שקראת בימי ילדותך ממתין לך אצלי. כנראה שהגיעה כבר השעה להשיבו לבעליו המקוריים.

הרעיון שלך לגבי מאמר על מפעל ההוצאה לאור של ''דן חסכן'' ובנק הפועלים הוא נפלא. אכן, אין כל ספק שמטרת הבנק כיום (ולעניין זה, גם מטרת כל בנק אחר בסביבה) אינה להעשיר את עולמם הספרותי של לקוחותיו הצעירים אלא לספק להם ריגושים מהירים, בטוחים וזולים יותר. אבל אם נדבר רגע על התכל'ס, האם יש לך פרטים בנושא זה? מי האנשים שעמדו מאחורי המפעל? למי ניתן לפנות?
[קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010