תמימות (שלא לומר טיפשות ובורות) [חדש]
היסטוריון חדש ישן   יום ו', 17/09/2010 שעה 16:23
רק עכשיו קראתי את המאמר של אורי קציר בבלוג שלו, שמסתיים במילים: '''ליל חנייה'' הוא לטעמי הפזמון הישראלי הקל (פזמון = טקסט + לחן + עיבוד + ביצוע, כולם בקטגוריה של מוסיקה פופולארית) הקרוב ביותר לשלמות בכל הפרמטרים הרלוונטיים. אני משתמש כאן במילה ''פזמון'' כדי להבחין יצירה מתחום המוסיקה הקלה לבין המונח ''שיר'' הנטול מתחום יצירתם של המשוררים. אבל אם אתם מבחינים בין ההבדל בעצמכם, אין לי שום התנגדות שתחליפו את ''פזמון'' ב''שיר''.''.
איזו תמימות (שלא לומר טיפשות ובורות) צריך בלוגיסט כדי לכתוב כך: הרי ''ליל חניה'' הוא שיר - ולא פזמון - הכלול בין שירי ''עיר היונה'', שאינם פזמונים. טוב שאורי קציר לא עשה תחרות בין ''הפזמון'' האלתרמני ''ליל חניה'' לבין ''הפזמון'' הביאליקאי ''הכניסיני תחת כנפך''!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תמימות (שלא לומר טיפשות ובורות) [חדש]
אורי קציר   יום ו', 17/09/2010 שעה 17:45
בתגובה להיסטוריון חדש ישן
אתר אישי
רק מי שלא קורא את הטקסט יכול לחשוב כך. אם תוכל להראות לי מקום אחד שבו כתוב ששיר אינו יכול להיות פזמון, אודה לך מאוד. זהו שיר נפלא, אבל הוא גם פזמון נפלא, הטוב בסוגו. שיר הוא טקסט. פזמון הוא טקסט פלוס מרכיבים נוספים. ''ליל חנייה'' אינו בנוי במתכונת קלאסית של פזמון, אבל מרגע שהולחן הוא בדיוק כזה. כדאי שתבין זאת, לפני שאתה מותח ביקורת. אין סתירה בין הדברים.

ואם כבר במלים עסקינן: אין דבר כזה ''בלוגיסט''. הסיומת ''יסט'' מצינת שיוך לאידיאה מסוימת או לתנועה המבוססת עליה. בלוג אינו אידיאה. הוא תשתית טכנולוגית לפרסום טקסטים כתובים, צליליים, ויזואליים ואחרים. לפיכך, ''בלוגר'' מתאים יותר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010