אטרקטיביות היא בעיניי המתבונן [חדש]
אמיר   יום ב', 28/06/2010 שעה 12:28
אטרקטיביות היא דבר יחסי בחיים ובטח כאשר אנו מתייחסים לספורט. כמובן שהאוהד המצוי, יעדיף שהקבוצה שלו גם תשחק יפה (תבקיע הרבה, תקלע הרבה נקודות..) וגם תנצח. אבל אם תשאל אותו - מה אתה מעדיף - שהקבוצה שלך תשחק יפה ותפסיד, או תשחק לא יפה (אבל יעיל) וכן תנצח - התשובות יהיו חלוקות לכאן ולכאן.

כשאנחנו נמצאים בטורנירים (להבדיל מליגה מתמשכת) הסוגייה מחריפה אף יותר - האם המטרה שלנו היא לנצח, או קודם כל - לא להפסיד? אם יש לי בהרכב את מסי, היגואיין, מיליטו ושו''ת - אני יכול להרשות לעצמי לשחק התקפי, להבקיע הרבה שערים ולנצח. אבל מה קורה אם נבחרת לא כל כך מוכשרת? עדיין יש לה זכות קיום ואת האפשרות לנצח בשיטות שלה - להסתגר בהגנה ולצאת למתפרצות (למשל).

צמצום כמות השחקנים - נוסתה למשל בקטסל ולא שיפרה את המשחק - הוא עדיין מאוד צפוף, אבל במקום 10 שחקנים ברדיוס מטר מהכדור, יש שמונה.

הגדלת כמות החילופים - תאר לך שהקבוצה היריבה מוליכה על הקבוצה שלך, נותרו 4 דקות לסיום ועדיין נותרו לה - 4 חילופים.. לקבוצה שלך לא יהיה כל סיכוי לעשות משהו.

שינוי ניקוד - לא יתפוס כי זה מסובך מדי - פעם בהתעמלות, הציון היה מתוך 10 נק' - הוגן או לא - זו שאלה אחרת, אבל כל מתעמלת ידעה בדיוק כמה היא צריכה לקבל בכדי לעקוף את המתחרות שלה, כיום - גם המתעמלות וגם הקהל נדרשים למחשבון בכדי לנחש מה התוצאה הנדרשת.

מה כן אפשר לנסות - להעניש קבוצות על משחק פסיבי/אלים. למשל - קבוצה שבמשך דקה שהכדור בשליטתה, לא ייצרה ניסיון הבקעת שער (כמו בכדוריד למשל)הכדור יעבור לקבוצה היריבה. קבוצה ששחקניה צברו כמות מסויימת של כרטיסים צהובים ואדומים - תוענש בכדור חופשי מ 16 מ' (בשלב הראשון) או בפנדל (לאחר נגיד - 5 צהובים, או אדום ושלושה צהובים באותו המשחק).

הצעה נוספת - 0:0 יחשב כמו הפסד ושתי הקבוצות לא יקבלו נקודות על משחק שיסתיים בתוצאה זו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010