כפי שאמר ישעיהו ליבוביץ' [חדש]
עדו   יום א', 27/06/2010 שעה 13:15
'22 חוליגנים רודפים אחרי הכדור..'
באופן אישי אני יכול להבין למה יש אנשים שאוהבים משחק כדורגל, בדיוק כפי שיש כאלו שיכולים לראות מרוץ מכוניות, קונצרט, הצגה או להביט בשקיעת השמש בהירהורים סטייל 'הנסיך הקטן' .
מה שלא הבנתי מעולם הוא את הקונספט של 'אוהד' , כלומר מישהו שאכפת לו, ממש אכפת לו , אם קבוצה מסויימת תזכה או תפסיד.
שימו לב, זה לא שמשנה לו אם הקבוצה משחקת טוב או רע, יפה או מכוער, זה לא שאחיו בהרכב הראשון או שמישהו מאנשי הקבוצה מכיר אותו בכלל, ייתכן שהכוכב של הקבוצה שהיום הוא שואג את שמו ישחק אצל המתחרים בעונה הבאה, כל זה לא מפריע ליצור המתקרא 'אוהד' להשתולל, לצעוק ובאופן כללי להביע טונות של רגש שאישתו מעולם לא קיבלה ממנו גם בתקופת החיזור הלוהטת ביותר.
האמת היא שאני משקר בטענה ש'לא הבנתי', אני דווקא כן מבין. הייתי ילד קטן שהגיע מהקיבוץ לעיר ירושלים וגילה מהר מאד שיש 2 קבוצות כדורגל, 'הפועל' ו'בית''ר' . כשניגשת אליך קבוצת ילדים ושואלת 'את מי אתה אוהד?' יש סיכוי של חצי חצי שתחטוף מכות, אם תגיד בית''ר והם מהפועל או להיפך וצריך לחפש מהר צבעים מסויימים (צהוב או אדום) על בגדי הילדים האלו כדי לדעת מה לענות.
אנשים אוהדים קבוצות כדורגל מאותה הסיבה שלבריטים יש מועדונים לבני האצולה - כל היתר לא שם. האצילים הבריטים סתם רוצים להבדיל את עצמם מההמון הנבער, האוהדים (הבריטים?) לעומת זאת רוצים לא סתם להתבדל, הם רוצים לשנוא. אוהדי כדורגל הם כמו האיראנים, יש להם בעיות כמו לכולם, בעיות עם האישה, בעיות בעבודה, בעיות עם הילדים אבל הדבר הנוח ביותר הוא למצוא בעיה אחרת, כזאת שלא באמת קשורה אליהם ולהפוך אותה לבעיה העיקרית שלהם. אנשים אוהדים את בית''ר מאותה סיבה שהאיראנים רוצים להשמיד את ישראל, כל דבר אחר יחייב אותם להסתכל על בעיותיהם שלהם ואז גם חס וחלילה להתמודד איתם , וזה קשה. קל יותר להאמין שהרשע האולטימטיבי נמצא אי שם, בצד השני של האיצטדיון או של המזרח התיכון ושאותו יש להשמיד.
ומאז שהייתי ילד קטן בירושלים ועד היום למדתי לאהוב את המשחק ולשנוא, שנאת מוות את האוהדים, אני מאחל לכולכם רק רע ואם הייתי יכול הייתי סוגר את כולכם באיזה בית משוגעים עם שמירה מירבית. כמו את האיראנים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

כפי שאמר ישעיהו ליבוביץ' [חדש]
עדו   יום א', 27/06/2010 שעה 13:16
בתגובה לעדו
כמו כן כתוב ''שלמן הרע '' וצריך להיות שלמן הרגע
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010