אני לחלוטין לא מסכים [חדש]
אבי   יום א', 27/06/2010 שעה 1:36
אני לא מקבל את החיבור בין כמות שערים לעניין במשחק. אמנם זה מה שהשדרנים בארץ מפמפמים בלי הפסקה, אבל אין לזה קשר לכדורגל. שערים בדרך כלל מעידים על חוסר הכנה של הקבוצה ולא על כדורגל מעניין. גם עשרה שערים זה בערך 3 דקות נטו מתוך משחק של 90 דקות. ברוב מהלך המשחק אין שערים. מה גם שאני לא משוכנע שאכן יש ירידה באטרקטיביות של המשחק.

יש לי גם השגות על ההצעות שלך.

1. הפתחה של מספר השחקנים לא תהפוך את המשחק לשוטף יותר אלא קרוב יותר למשחק שקרוב יותר לרוגבי מאשר לכדורגל.

2. ''חוק מחצית המגרש'' לא מתאים לכדורגל. השליטה על הכדור עם הרגל קשה בהרבה מאשר השליטה עליו עם היד. אם בכל פעם שהכדור יברח לקבוצה מעבר למחצית, יעצרו את המשחק, הכדורגל יראה כמו כדורסל. היופי של הכדורגל הוא הרצף של המשחק.

3. גם הסתמכות על שידורי טלוויזיה היא בעייתית. נכון שישנם מקרים ברורים כמו התיקול של שומאכר או הנגיחה של זידאן שמבט בשידור הטלוויזיה היה מראה אותם בבירור, אבל ברוב המקרים קשה לקבוע האם היתה עבירה גם כשמתבוננים בהילוכים החוזרים. זה לא יהיה אפקטיבי וזה גם יפגע בקצב של המשחק. חוץ מזה, מה הכוונה במקרה שנוי במחלוקת? מחלוקת בין השופט במגרש לקוונים? מחלוקת בין השחקנים?

4. אם הניקוד על בעיטת עונשין יהיה שווה רק למחצית שער ''רגיל'', אתה תעודד קבוצות לעשות עבירות. מנגד, אתה רוצה לקבוע סנקציה קבוצתית על ביצוע עבירות מה שיעודד התחזויות של שחקנים.

5. מדידת זמן מדוייקת היא סתם מיותרת. הזמן שמתבזבז הוא לא משמעותי – בכדורסל המשחק הוא 48 דקות נטו ולא 90 דקות כמו כדורגל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010