לדעתי כבר מאוחר מידי עבור כור היתוך באירופה [חדש]
רוני ה.   יום ו', 03/12/2004 שעה 18:11 אתר אישי
אני חושב שאירופה עברה את השלב שבו היא תוכל לפתור את הבעיה המוסלמית על ידי היותה כור היתוך. מסורת הליברליזם והסובלנות המושרשת בה מאז מלחמת העולם השניה מגלה מאוחר מידי את הסכנות שמעמיד בפניה האיסלאם.

למשל בצרפת, שיעור הילודה הוא כ-‏1.4 ילדים לאישה, כשני שלישים משעור הילודה הדרוש לשמירה על גודל האוכלוסיה (2.1%). בעוד שני דורות מספר הילדים הצרפתיים יהיה קטן בחצי מזה היום. מצד שני, האוכלוסיה המוסלמית מתרבה במהירות. אני לא יודע את השיעור המדוייק, אבל אם נניח שיעור ילודה של 4.2 ילדים לאישה (השיעור באלג'יריה ובמרוקו), מספר הילדים המוסלמים בצרפת יוכפל פי ארבעה בתוך שני דורות. המשמעות היא שהתחזית הדמוגרפית אומרת שרוב הילדים בצרפת יהיו מוסלמים בשנה 2050, וזאת בלי הגירה מוסלמית נוספת. המצב בבלגיה והולנד אינו שונה בהרבה.

התחושה שלי היא שאנו רק בתחילתו של שינוי היסטורי שעומד להתחולל באירופה, ואנו רואים עכשיו רק את תחילתו. התהליך הזה יכול לקחת עשרות שנים, אבל בסופו אירופה תהיה שונה.

כמה דברים שאני מצפה שיקרו באירופה:
- התחזקות הדת
- הקצנה לימין
- שינויים פוליטיים: תמריצים של המדינה לילודה, נסיגת הליברליזם, נסיונות לעצירת ההגירה המוסלמית (בחוק ובאלימות), מאבקים פוליטיים נוקשים ואלימים מצד המוסלמים בסגנון ''מהומות אוקטובר'' שלנו.
- מערך כוחות שונה באירופה. ירידת חשיבותן של צרפת וגרמניה והתחזקות הפריפריה (איטליה וספרד, מזרח אירופה)

לדעתי, כאמור, זה תהליך שימשך עשרות שנים, ואני מסופק אם ניתן למנוע אותו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010