על פמיניזם וכלי נשק.. [חדש]
incognito   יום ה', 18/11/2004 שעה 14:02
מהמאמר עולה המסקנה המצערת הבאה :
נועה לוקה ב''תסמונת פוסט פמיניזם''..כזו שמחפשת (או דורשת) את היחודיות של המין הנשי אך לא שמה לב שאותה יחודיות רק מעצימה את השובניזם ופוגעת כבומרנג בכל המין הנשי . בין שלל ''הצלחותיה'' של אותה אמונה פוסט פמיניסטית ניתן למנות את החוטיני והפורנו (אתמול במקרה קראתי בעיתון שגברים שמשתתפים בסרטי פורנו ישראלים לא מקבלים שכר).

מדוע המילה ''מזדיינת'' אינה יכולה לבטא פעולה משותפת שהנקבה מבצעת על עצמה? לאן נעלמה האסרטיביות הנשית? מה רע ביוזמה נשית לבצוע משגל לשם ספוק והנאה?

האבחנה של נועה יכולה לנבוע אך ורק אם מסתכלים מנקודת המבט של איבר המין הגברי בלבד. באשר לדיון האטימולוגי , כנראה שמרוב עיסוק בלתי פוסק במשגלים שכחנו שהשורש ז.י.נ משמש גם לפעולת ההתחמשות בכלי זין (ואני לא בטוח איזו פעולה עתיקה יותר), היינו כלי נשק.

ומכאן הבלבול.

הגיע הזמן שנשים כמו נועה יתחילו להרגיש ON TOP, תרתי משמע.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

על פמיניזם וכלי נשק.. [חדש]
אורי קציר   יום ו', 19/11/2004 שעה 19:51
בתגובה לincognito
אינקוגניטו, רק כדי להסיר ספק: נועה אינה אלא משל. היא לא קיימת במציאות וכל כולה לא נועדה אלא להיות חלק מדיאלוג שמביא לדיון הטייה בעייתית. אשר לטיעונים שהיא העלתה, דומני שהחמצת משהו: היא אינה יוצאת נגד פעולת העינוג העצמי אלא טוענת שהעברית היומיומית יצרה איכשהו הטייה רפלקסיבית לפעולה שמבצעת אישה כלפי גבר ושאמורה, לפיכך, להיות הטייה פעילה.

אני גם חולק על ההנחה שלך ש''האבחנה של נועה יכולה לנבוע אך ורק אם מסתכלים מנקודת המבט של איבר המין הגברי בלבד'', משום שזה בדיוק הפרדוכס שנועה מצביעה עליו: כשגבר מבצע פעולה כזו כלפי אישה (בעזרת איבר מינו, סביר להניח), הוא ''מזיין''. לאישה, לעומת זאת, אין אפשרות הטייתית לדבר על פעולה מקבילה שהיא עושה כלפי גבר בעזרת איבר מינה. על כן, הדיון עובר למישורים של הטיית המילים ''כוס'' או ''פות'' בצורות שונות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

על פמיניזם וכלי נשק.. [חדש]
incognito   שבת, 20/11/2004 שעה 2:45
בתגובה לאורי קציר
נראה לי שהייתה כאן אי-הבנה...

לא התייסחתי לפעולת העינוג העצמי..ניסיתי להבהיר שאין
כל רע בכך שאישה תיזום ותזמין את יחסי המין להנאתה
( ובכך לאפשר את ההטייה הפעילה '' מזדיינת'' ) , לכן רשמתי
''פעולה משותפת''.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

על פמיניזם וכלי נשק.. [חדש]
אורי קציר   שבת, 20/11/2004 שעה 2:55
בתגובה לincognito
אין לי שום מחלוקת עליך, אבל המאמר אינו מתייחס ללגיטימיות של אישה ליזום יחסי מין אלא לכך שהיא משתמשת בהטייה רפלקסיבית במקום בהטייה פעילה. לשם השוואה, בדרך כלל אומרים על גבר שיוזם מגע מיני שהוא ''מזיין'', ולא ''מזדיין'', ולגבי אישה מפעילים אוטומטית את ההטייה הרפלקסיבית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010