יש בזה משהו [חדש]
אורי קציר   יום ב', 01/11/2004 שעה 0:13 אתר אישי
נכון, רוני. אגב, אני עצמי אמרתי דברים ברוח דומה בבלוג של אלכס מאן (http://mann.blog.lab.co.il/thread?rep=2384). מה שמעניין אותי הוא מדוע פעלים בהטייה רפלקסיבית איבדו את משמעותם המקורית והפכו לפעילים.

נדמה לי שבמדינות דוברות אנגלית חלק מהפעלים במצויים בשימוש בסלנג ומתארים מגע מיני נשים דווקא משתמשות בצורה הפעילה שלהם, גם כשמדובר במלים חריפות שאולי מלכתחילה נעשה בהם שימוש בעיקר על ידי גברים, כמו fuck. לעומת זאת, נוצרו במהלך השנים מלים שעדיין לא עברו לשימוש נקבי פעיל, כמו bang.

מה הסיבה לכך? אין לי מושג. אולי בעתיד גם פעלים אלה יאומצו על ידי נשים לשם עשיית שימוש פעיל בהם. יתכן בהחלט שמדובר בחלק מהמגע ומשא המתמשך והבלתי-נפסק בין במינים, תהליך שבו נוטלים גברים מנשים מונחים מסוימים ואילו נשים נוטלות מגברים מונחים אחרים. במקור עוצבה כל מערכת מונחים כתואמת למין המתשמש בה, אך במהלך השנים היא עוברת התאמות גם למין השני. תהליך זה הוא מדורג וארוך שנים, ועל כן יתכן שההצעה שהעליתי (שימוש נשי בפעלים הגזורים מהמונח 'כוּס' לצורך דיבור בהטייה פעילה על מגע מיני כם אחר) תהפוך יום אחד למעשית והראייה: המינוח 'כוּסית', שמלכתחילה יוחד לנשים בלבד, קיבל בשנים האחרונות הטייה גברית ('כוּסוֹן'), שגם מאומצת בהרחבה על ידי גברים עצמם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010