לא לוקח אחריות [חדש]
אורן   יום א', 15/11/2009 שעה 0:27 אתר אישי
נתחיל מזה שבחיים לא שמעתי על עט-נט. זה לכשעצמו אינו הוכחה לכלום, אבל זה בהחלט מעלה פיקפוקים בקשר לקביעה שזה ''המגזין האלקטרוני המוביל בציבור הדתי בישראל'' (גם אם הם טוענים כך).

ולגופו של עניין. בזמן האחרון יש מין טרנד כזה לטעון שאני, כן אני, קשור לטייטל. שאני גידלתי אותו. ושאני ליטפתי אותו והאכלתי אותוחסה וגזר בפינת הליטוף שלי. התחיל בזה דורון רוזנבלום ומאז אני רואה את זה צץ פה ושם. אז זהו שלא. אני לא מוכן לקחת אחריות. לא מוכן להתנצל.

אבל בכלל, הגיע הזמן להפסיק עם הבלוף הזה. אני מניח שמוסכם על כולם שהדמות המייצגת את הציונות הדתית כוללת את התחנות: בני עקיבא, ישיבה תיכונית, ישיבת הסדר וכו'. אם נשים לב, מעטים מאוד הם האנשים ברשימה שמתאימים לתיאור ואפילו לחלקו, כלומר ששייכים למיין סטרים הדתי-לאומי. רובם הם ספיחים כאלו ואחרים. טייטל ויגאל עמיר הן שתי דוגמאות מצויינות לזה. אחד בכלל גדל והתחנך בחו''ל והקשר היחיד שלו לציונות הדתית הוא שהוא גר ביישוב דתי. השני אמנם גדל בארץ אבל התחנך דווקא בחינוך החרדי. הוא אמנם הלך לישיבת הסדר אבל דווקא לזו שנחשבת הקרובה ביותר לזרם החרדי. (ואני בכלל לא סופר את אלו שחזרו בתשובה, חלקם בכלל רק לאחר הרצח כמו עמי פופר, מיכל הלל, זאדה ועוד...)

ואני, אני לא מוכן לקחת אחריות גם אם רוב האנשים ברשימה הזו היו המוצרים המייצגים של הציונות הדתית. קל וחומר כשהדיבורים על ''הגידולים בערוגה של הציונות הדתית'' הם עורבא פרח. דמגוגיה מרושעת, הורות או שילוב של השניים.

[הבהרה: באופן אישי אני לא סובל את ''הערוגה של הציונות הדתית'' רק שזה לא קשור לכאן.]
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010