קצת נתונים [חדש]
צ'יקי   יום ג', 10/11/2009 שעה 10:16 אתר אישי
בדיקה סטטיסטית פשוטה דרך אתר הסי.איי.איי מראה שאין כל כך מה לדאוג. בתורכיה 74 מיליון איש, שהם פחות מעשרה אחוז מאוכלוסיית אירופה.
לתורכיה יש שיעור גדילה של 1.3 אחוז לשנה, שהוא לא גבוה במיוחד. בישראל זה 1.6 אחוז למשל. ועליית איכות החיים ושיפור הרפואה מורידה את הגדילה, כך שיש להניח שזה יירד אחרי קבלה לאיחוד.
חוץ מזה, ממתי נוצרי קתולי שווה לפרוטסטנטי שווה ליווני-אורתודוכסי, וממתי יש להם אותה מורשת? והאם לאורי אבנרי, לדנה אינטרנשנל ולכהנא יש אותה מורשת יהודית? וממתי נצרות היא רפרנס לנאורות כלשהי. כמובן שהמוסלמים אינם האחות תרזה, אבל אנשים מהמוצא הנוצרי שאתה מהלל כאן הביאו הכי הרבה שנאה ורצח לעולם. כמובן יש להזכיר את מסעות הצלב שמוזכרים פה בסוגריים שבהם נטבחו לא רק מוסלמים אלא גם יהודים. מזכיר לך את הפוסט שכתבת רק השבוע על מלחמת העולם הראשונה. אני בעד לסלוח לגרמנים של היום, אבל ממתי יהודים מגנים בכזו טהרנות על הנצרות ומורשתה?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

קצת נתונים [חדש]
אורי קציר   יום ג', 10/11/2009 שעה 10:26
בתגובה לצ'יקי
אתר אישי
צ'יקי, הכל נכון. הנוצרים אינם צדיקים, נוצריות אינה רפרנס לנאורות והנוצרי אינו האדם האידיאלי. אבל אם אתה מכניס נוצרים ומסלמים לאותו מקום ומכפיל את המספר במכמה מיליונים, אתה מקבל עימות בין-תרבותי שיש לו השלכות בכל תחומי החיים: בחינוך, ברפואה, בתרבות, בפוליטיקה. חבל לטמון את הראש בחול ולהתעלם מכך.

אירופה עברה שינוי והתפכחות. הנצרות של ימינו מפוקחת אחרת על ידי המדינה ומחנכת אחרת מכפי שעשתה הנצרות של ימי הביניים. האסלאם, לעומת זאת, רוצה להשיב את ימיו כדקם, ובין השאר רואה את החזרה לחוק האסלאמי הקדום כתחנת דרכים הכרחית, תוך שהוא מאמץ תפיסות שרווחו בראשית האסלאם ושללו, למשל, עבודת נשים או מתן השכלה של ממש לנשים (אבנרי, אינטרנשיונל וכהנא אינם קשורים לכך. יש ביניהם הבדל בסגנון החיים ובתפיסות העולם, אבל שלושתם גדלו על אותה מורשת דתית).

לפי התפיסה שלך אין שום מכנה משותף בין תרבויות. העסק לא עובד ככה, ודומני שגם אתה יודע זאת. יש הרבה יותר מהמשותף בין קתולי ופרוטסטנטי שמתגוררים באותה גרמניה מאשר בין שניהם לבין מוסלמי שמהגר לשם וכל אמונתו שונה בתכלית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010