[חדש]
ניצן פוקס   יום ד', 28/10/2009 שעה 22:14 אתר אישי
כמה הערות בעניין:
1. במהלך נסיעה ברכבת מחיפה, התיישבתי ליד זוג מתדיינות בנושאי פוליטיקה- האחת הייתה פרקליטה צעירה שייצגה (כך אני מניח) את המרכז הפוליטי והשנייה (כנראה) עולה מאמריקה בעלת עמדות שמאליות שלכל הפחות הן מר''צ אם לא שמאלה.
אני הקשבתי לשיחה אך משום שאין זה מנומס להתפרץ לשיחת אחרים ואת ''התנגשות הציוויליזציות'' אני עוד צריך לסיים, קראתי ושתקתי.
אולם אז, כמה דקות לפני הגעה לתחנת היעד, אותה אשת שמאל ציטטה באופן מעוות את מאמר ''קיר הברזל'' של ז'בוטינסקי ואז כבר לא יכולתי לשתוק ונכנסתי לדיון; מפה והלאה זה לא היה בדיוק דיאלוג מושחז של אוסקר וויילד- העלתי טענות, היא הגיבה בצורה שטחית וכך החלפנו הערות עד שהגיעה הודעה על הגעה לתחנת היעד. סגרתי את הדיאלוג העקר ואני ובת זוגתה לשיחה קמנו לעבר היציאה.
אולם אז, כמה שניות לפני שירדנו מהרכבת, היא קראה לנו; אני חשבתי שהיא אולי, משום שבכל זאת היה מדובר באישה מבוגרת, רוצה להגיד כמה דברי טעם- התבדיתי. במקום זאת חלקה איתי ועם הפרקליטה את המשפםט הבא:''אתם תוצר של שטיפת מוח מצויינת''. באותו רגע היא איבדה כל כבוד שהיה לי אליה בתור יצור אנוש.

וזה אני חושב הבעיה של הדיונים הפוליטיים- הם נהפכים לדמגוגים מדי, רגשניים מדי וחסרי כל טיפת כבוד לאיזה מן הצדדים שדנים. אם אנשים יועילו לספור עד 20 (ואפילו 30) לפני תגובה פוליטית ותוך הקפדה על כללי תרבות דיון, דיאלוג פוליטי אמיתי יוכל להתפתח.

2. אני תומך בדעתך שזו הגבלה חמורה להיות נאמן לקבוצה רעיונית ולא לרעיון. אני, ששמאלן או אף איש מרכז אינני, משתף פעולה עם אנשים מהצד השני של המפה הפוליטית כנגד המאגר הביומטרי ואף ארצה לציין כאן את חבר-הכנסת נחמן שי מקדימה, שהשיב לי ביותר יחס מאשר אלה שלהם נתתי את קולי לכנסת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מתנגד [חדש]
אליצור סגל   יום ה', 29/10/2009 שעה 9:07
בתגובה לניצן פוקס
לק''י
יש לי הרבה מה לומר אבל כרגע אני מעדיף לשתוק.
אבל על ענין אחד אני חייב להגיב - אני מתנגד בכל תוקף למאגר הביומטרי.
ואני מצטער על כך שרבים מאלו שאני תומך בהם בכנסת לא עלו על בריקדות נגד חוק זה.
אליצור
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010