והאמת היא... [חדש]
אורי קציר   יום ד', 28/10/2009 שעה 15:38 אתר אישי
האמת היא, כרגיל, באמצע. יישום של אג'נדה קיצונית אינו מביא אף פעם לברכה גדולה. צריך שתהיה פשרה באמצע, מעין תקופה שבה הכל מתמתן ושבה המחלוקת קיימת אבל ממותנת. רק אז האווירה מבשילה לכדי קיום דיאלוג.

ואפרופו ההקבלה שעשיתי בין שני הצדדים, הנה איזכור (על בערך, הזיכרון שלי ממש גרוע) לאפיזודה שמבהירה את זה עוד יותר. אי-שם בשנות התשעים, שודרה ב''חרצופים'' סצינה שבה נראה ראש הממשלה כשהוא מדבר אל אדם שראשו מכוסה בכיסוי לבן ומתחת לכיסוי בוקע קול דק בעל מבטא ערבי בולט הממלמל מנטרות דתיות או מיסטיות. ראש הממשלה חשב שהוא מדבר אל הרב כדורי, אבל התברר לו שמדובר בכלל בשייך אחמד יאסין...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

והאמת היא... [חדש]
אלמוני   יום ד', 28/10/2009 שעה 23:02
בתגובה לאורי קציר
בטח שזו שזו מגבלה חמורה להיות נאמן לקבוצה רעיונית ולא לרעיון, אבל למה אתה חושב שזה קיים רק בקבוצות פוליטיות קיצוניות (למן או לשמאל)? אני חושב שזה קיים גם במפלגת מרכז כדוגמת קדימה.

ובכלל, ההתסתגרות הקבוצתית השבטית הזו, הגטואיזציה היא משהו שמאפיין (וחבל) הרבה חברות או תת-אוכלוסיות - כנראה שיותר קל לרוב האנשים לחשוב במושגי קבוצות עם אידיאלים (אמיתיים או מומצאים) ברורים ומנוגדים, מאשר לחשוב על ''מורכבות אידיאולוגית'' כמו שמציגה הידידה שלך.
וזה ממש לא קשור רק לפוליטיקה: מנסיוני, יותר מודעים ומייחסים חשיבות לעניין העדתי במקום ''הומוגני'' (יחסית) כמו דימונה (מבחינת מזרחים מול אשכנזים) מאשר במקום הטרוגני כמו ירושלים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

והאמת היא... [חדש]
יהונתן   יום ד', 28/10/2009 שעה 23:04
בתגובה לאלמוני
וחוץ מזה, עוד דוגמאות לא חסר. אני מניח שמהגישה הבסיסית הזו של בני האדם נובעים נסיונות האינדוקטרינציה של דעות מסוימות ואיסור על אחרות, לכל אורך ההיסטוריה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010