האם זו השאלה? [חדש]
מיריה   יום ה', 17/09/2009 שעה 7:31 אתר אישי
כמו יהודיה טובה, אענה בשאלה.. האם השאלה לדעתך הייתה באמת עניין של אדם אחד (נמוך) ברעהו(הגבוה ממנו), או שאולי השאלה הביעה את הצורך ואת חיבוטי הנפש הצעירה, שעד כמה שהיא מורכבת ובוגרת, היא עדיין פחות-או-יותר-בגילה.... מתוך השאלה מבצבצת דעתי הכנה.... כשילדים שואלים אני-כמחנכת וכיועצת- משתדלת להחזיר להם את השאלה, כדי לחפש רמזים ולבדוק מהו המקום בו הם נמצאים כרגע. שאלות על מוות ועל משמעות החיים לעיתים מעידות על צורך באישוש האמונה, הבטחון הנפשי והקיומי. צורך חיוני-נפשי ורוחני כמו תזונה גשמית, כמו חיבוק ועטיפה של מבוגר אוהב. לכן ''אני איננני אני'' כאן, אלא משמשת בקודש, בתפקיד-המבוגר האחראי, העוטף, הנושא, המספק-כל-צרכי-האדם-המתפתח.יש גיל בו בריא להאמין, ויש גיל בו בריא לפקפק ולחפש.זו אמונתי.ברבות השנים סיגלתי לי את היכולת להאמין באמונה שלמה, שאמונתי-אומנותי, ולספק ל''לקוחותיי'' הצעירים את ''תזונתם'' שלהם המתאימה.כן, אני מאמינה שיש אלהים. רוח האדם היא היא גלגולו העכשווי של אותו אלוהים, ממש כמו שילד מאמין בילדותו שהוריו הם כל יכולים, ענקים; ובבגרותו הוא גדל להיות אותו כל יכול בעצמו.אך ראשית חוכמה-אמונה...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

האם זו השאלה? [חדש]
טלי   יום ה', 17/09/2009 שעה 17:33
בתגובה למיריה
מיריה,
אהבתי את תשובתך. אינני יודעת מהי יהודיה טובה, ואני יהודיה חילונית. אבל כמותך, גם אני משתדלת לעזור לילדתי להגיע לתובנות באמצעות שאלות מנחות.
השאלה העקרונית מבחינתי איננה אם אלוהים קיים או לא (בשאלה זאת אני בדעתו של אורי), אלא כיצד להתמודד עם שאלות קיומיות מצד ילדינו.
ובעניין זה, תשובתך ריגשה אותי.

שנה טובה!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

AeZrlkrgooldsTfvg [חדש]
free auto insurance   יום ו', 27/12/2013 שעה 20:15
בתגובה לטלי
אתר אישי
It's great to read something that's both enjoyable and provides pragmatisdc solutions.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010