מקסים [חדש]
שיר דמע   יום ב', 14/09/2009 שעה 15:25 אתר אישי
לא פשוטה לי בכלל, התשובה לשאלה במה אני מאמינה.
על אחת כמה וכמה יהיה מסובך להסביר זאת לילדיי, כשיהיו.

אני זוכרת איך כשהייתי נערה בת 18 בערך ועבדתי בגן הילדים בקיבוץ, שאליו רק התחילו אז להגיע ילדים מבחוץ בתשלום מלא, שאלה אותי אחת הילדות, בת לאם חילונית ואב דתי, גרושים, ''יש אלוהים?'', ואני התלבטתי רבות מה להשיב. זו אפילו לא ילדה שלי, מי אני שאתערב להורים שלה בחינוך. אני חושבת שבסופו שח דבר עניתי שיש אנשים שמאמינים שכן ויש אנשים שמאמינים שלא.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מקסים [חדש]
אורי קציר   יום ב', 14/09/2009 שעה 17:07
בתגובה לשיר דמע
אתר אישי
שזו תשובה דיפלומטית מאוד ולא אומרת שום דבר על מה את חושבת באמת. לא לטעות, גם אני אומר אותה, אבל בעיקר בגלל הרצון לדייק. ברור לי שבמהלך חייה הבת שלי תיתקל ביותר מאדם או שניים שיאמרו לה שאין אפשרות שאלוהים איננו, כלומר שהוא קיים בריבוע. אני מסביר לה מדוע אינני מאמין, אבל מסביר לה גם מדוע יש כאלה שמאמינים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

האם טוב להאמין? האם מה שמאמינים בו קיים? [חדש]
שמעון זילבר   יום ב', 28/09/2009 שעה 3:28
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
יפה אורי, שאתה מאמין ברוח האדם. יש רבים שמה שאיננו בר-מישוש ובר-כימות אינו קיים, לדעתם.
עם זאת, אני חש אי נחת כלפי עצם המושג אמונה, כי משמעו שאינך יודע - אתה נזקק להסתמך על אמונה. אינך מאמין בקיומה של בתך הנבונה - אתה יודע אף יודע שהיא קיימת.
האם אתה יודע שיש אכן רוח לאדם, שיש בו משהו שאיננו בר-מישוש, שאין הוא אוסף של אטומי מימן, חמצן ואשלג וכיוצא בזה?
ואם אינך יודע מי ומה הוא האדם, כלומר: אתה עצמך, האם יש מקום לבדוק זאת ולגלות זאת - ולא על ידי הרהורים בבחינת ''להוכיח מים באמצעות מים'', אלא על-ידי מחקר בכלים מדעיים? ולמה זה בלתי אפשרי? אני ידוע שרבים מ-א-מ-י-נ-י-ם שאי אפשר לפתור בעיה זאת באמצעות המדע, אבל אולי הם טועים. צדיק אולי באמונתו יחיה, אבל איזה מין חיים יש לו?...
מאחל לך לחיות בתוך אור יקרות - בשוכבך ובקומך, ביום ובלילה, בזמן עֵרוּת ובזמן שינה וחלימה. כל הזמן.
לא נולדת כדי להיאבק, לסבול, לחתור נגד הזרם. זכותך הטבעית היא לחיות חיים של חרות, חיים של זרימה קלילה ואיתנה קדימה, חיים של אושר ושל הצלחה וכן חיים של ידע ושל עוצמה.
מאחל לך לממש את זכותך הטבעית הזאת כאן וכעת.
מאחל לך חיים של חרות, חרות לא רק ממגבלות שהמימשל כופה, אלא גם ממגבלות שהחברה כופה עליך, ליתר דיוק: מגבלות שאני - כלומר כבודך - קיבלתי על עצמי מרצוני החופשי מתוך מחשבה שכך יעריכו אותי יותר. בסופו של דבר, ה-מגבלות בה''א הידיעה הן אלו שאני עצמי קיבלתי על עצמי או מגבלות שיש לי ולא טרחתי לשחרר את עצמי מהן. אין מישהו שמחמיר כלפיי יותר ממני עצמי.
המגבלה העיקרית שכל אחד מאיתנו קיבל על עצמו, היא לא להכיר בגדולתו, לא להכיר את גדולתו ונפלאותו. כן כבודך, הינך אדם נ פ ל א. רק לכשנכיר בכך ונתוודע לכך, נהיה, באמת ובתמים, בני חורין. אין זה מספיק לומר ''לשנה הבאה בירושלים הבנויה'' - אבותינו חזרו ואמרו זאת, אבל אנחנו כבר בציון הבנויה, יש לנו מדינה משלנו, ואף-על-פי-כן עודנו שרויים כפרטים וכמדינה בחוסר חרות מ ש ו ו ע.
והיה כאשר יכיר כל אחד מאיתנו בתפארת של עצמו, כאשר יידע כל אחד מאיתנו שבמהותו הבסיסית הוא בלתי מנוצח - שום דבר לא יכול לשבור אותי - אז ורק אז יהיה כל אחד מאיתנו חופשי לחלוטין, חופשי באמת.
זה טבעי, כי בסופו-של-דבר זה הטבע שלנו, של כל אחד מאיתנו - עמוק עמוק בתוך עצמי, ומה פשוט יותר מאשר להיות טבעי, להיות אני?
הכול מתחיל בי עצמי, ואני מאחל לך שנה של התוודעות לטבע של עצמך.
מאחל לך חיים של אור יקרות.
איך מתבטא הדבר במערכת החינוך: הישגים בלימודים המיתרגמים לציונים גבוהים, היפוך תהליך השחיקה של מורים ומנהלים, יצירת ההפך הגמור של אלימות, ואחרון חביב והכי חשוב – פיתוח ערכי האישיות, כגון הערך העצמי והביטחון העצמי? אני מזמין אותך לקרוא על כך בלוויית עובדות ומספרים בבלוג שלי שבקפה דה-מארקר: http://cafe.themarker.com/view.php?t=1018050
שמעון זילבר
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

WWZDOEfrmE [חדש]
auto insurance quotes   יום ה', 26/12/2013 שעה 23:26
בתגובה לשמעון זילבר
אתר אישי
This shows real expertise. Thanks for the answer.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

rXkOasZwFmEj [חדש]
here   שבת, 28/12/2013 שעה 22:40
בתגובה לשמעון זילבר
אתר אישי
This is crystal clear. Thanks for taking the time!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010