מעניין [חדש]
דוד קסירר   יום ה', 13/08/2009 שעה 20:30
מעניין מה היה אומר הרב אבינר הנכבד על סדר הפסח הכי מדוקדק שעברתי בחיים. זה היה בצבא. שירתתי אז ברפיח ומפקד המשל''ט, שניהל את הסדר (כהלכתו), כמו גם סגנו וקצין המבצעים, היו כולם דרוזים.
אחר כך היה לי הכבוד להמשיך את שירותי הצבאי ביחס''ר 585, יחידת הסיור של פיקוד דרום שהורכבה מבדואים, ערבים נוצרים ואפילו ערבי מוסלמי אחד. אותה יחידה שהיא המשכה הישיר של סיירת שקד אותה הקים עמוס ירקוני שנזכר לעיל וכל חייליה היו לא יהודים, אמיצים ומקצוענים שהיו מוכנים להיהרג בשביל המדינה.

פשוט בושה לרב אבינר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מעניין [חדש]
אורי קציר   יום ה', 13/08/2009 שעה 22:22
בתגובה לדוד קסירר
אתר אישי
נו, אז שירתנו לא רחוק אחד מהשני. אני שירתתי חלק מהזמן באוגדה 252 שישבה אז בקציעות והחזיקה את גבול מצרים מרפיח ועד הר חריף. את היחס''ר הכרתי היטב. מפקד המשל''ט בהר חריף, אל''מ חמזי עריידה, דרוזי מכפר מע'אר, היה אחד הקצינים הנערצים ביותר במרחב. לא רק איש צבא צנוע ומוכשר אלא גם משורר מחונן ואדם חושב. הוא וגששיו התמודדו מדי יום עם מבריחי סמים ונשק שחצו את הגבול ממצרים במטרה להפיץ את הסחורה הזאת כאן.

ואגב, מעניין אם אפשר יהיה לשאול את הרב אבינר בשו''ת הבא שלו אם ראוי בעיניו שדרוזי ינהל סדר פסח. דומני שהתשובה ברורה, אבל היא רק תחשוף עוד יותר את עמדותיו הבעייתיות של אבינר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010