(נכתב בתשובה לאמיר ליברמן, 26/08/08 2:04)
ואולי יש מסקנה אחרת [חדש]
יואב (לונדון)   יום ג', 26/08/2008 שעה 10:03
בתגובה לאמיר ליברמן
בריטניה הגדולה עברה תהליך של ישראליזציה (במקום להשקיע במקצועות אטלטיקה אמיתיים, להשקיע במקצועות בהם יש מעט מתחרים), ובגלל זה היא הגיע ל''השג'' הזה. הגאווה הבריטית (יצא שהם ''השולטים במקצועות השיט''. באמת חוכמה שאי מוצף בנהרות מנצח את רוסיה בשיט) הזאת מאד מזכירה את הגאווה הישראלית, ונראית לי מטופשת באותה מידה. כל שנה מוסיפים עוד ועוד מקצועות שנראים יותר ויותר איזוטריים, והמשמעות של הזכיה שלהם פחות ופחות חשובה ומעניינת. אלמלא הרכיב הלאומי אף אחד לא היה עוקב אחרי תחרות המפרשיות, הקייק, הג'ודו, הקפיצה למים או הBMX. עוד שמונה שנים גם הגדולות באמת (ארה''ב, רוסיה, סין, גרמניה...) תגלנה את השיטה. אולי במקום להשקיע בספורט, כדאי לנו להשקיע בעסקנים שיכניסו מקצועות ספורט שאנחנו נמציא לאולימפיאדה, ואז נוכל לזכות בזהב בשנה הראשונה, ואחרי ארבע שנים כבר נמציא מקצוע אחר...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ואולי יש מסקנה אחרת [חדש]
שחר   יום ו', 29/08/2008 שעה 18:37
בתגובה ליואב (לונדון)
שטויות, כל מדינה משקיעה בענפים שיכולים להביא לה הכי הרבה מדליות וככה זה היה תמיד.
הסינים השיגו את רוב המדליות מענפים שנחשבים איזוטריים במקומות אחרים אבל משמעותיים בארצם (פינג-פונג, קפיצה למים) או ענפיים שבהם יש להם מסורת ארוכה (הרמת משקולות והתעמלות). זה הרי לא הגיוני שמדינה כמו קניה למשל תתחיל להשקיע בשחייה אותם משאבים כמו בריצות הארוכות, ואין סיבה שזה יקרה.
אם באמת מדליות היו חשובות רק ב3 הענפים המרכזיים של האולימפיאדה(התעמלות מכשירים, שחייה ואתלטיקה) וכולם היו משקיעים רק בהם היית רואה טבלת מדליות קטנה מאוד שמתחלקת בין המעצמות הגדולות במקצועות האלה.
לארה'' וג'מייקה תמיד יהיה יתרון בספרינטים על מדינות כמו גרמניה או הולנד(וכמובן שישראל) ושום תוספת תקציבית לא תשנה את זה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ואולי יש מסקנה אחרת [חדש]
יואב (לונדון)   יום ב', 01/09/2008 שעה 14:52
בתגובה לשחר
''כל מדינה משקיעה בענפים שיכולים להביא לה הכי הרבה מדליות וככה זה היה תמיד.'' זה בוודאי לא נכון, לא היה נכון, ואני מקווה שגם לא יהיה נכון. להפך, כמעט כל מדינה משקיעה במקצועות בהן הסיכוי שלה לקבל מדליה הוא אפסי (ישראל, למשל, משקיע הרבה מאד בריצה למרחקים קצרים, בשחיה, בכדורגל, בכדורסל... אני מקווה שברור לכולם שלא נראה מדליית זהב ישראלית בתחומים האלה בזמן הקרוב).

''אם באמת מדליות היו חשובות רק ב3 הענפים המרכזיים של האולימפיאדה(התעמלות מכשירים, שחייה ואתלטיקה) וכולם היו משקיעים רק בהם היית רואה טבלת מדליות קטנה מאוד שמתחלקת בין המעצמות הגדולות במקצועות האלה.'' ומה רע? תוריד את התעמלות המכשירים ויהיה טוב יותר.

''לארה'' וג'מייקה תמיד יהיה יתרון בספרינטים על מדינות כמו גרמניה או הולנד(וכמובן שישראל) ושום תוספת תקציבית לא תשנה את זה.'' בוודאי, וזה מה שיפה. המעניין הוא לראות ''מי האנשים המוכשרים יותר'' ולא ''מי המדינה שהפנתה יותר תקציב לזכיה במדליה''.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010