(נכתב בתשובה לאורי קציר, 11/05/08 8:54)
בר שושני [חדש]
אמיר ליברמן   יום א', 11/05/2008 שעה 14:03
בתגובה לאורי קציר
אני מבקש שהספורט יחזור לבסיס - תחרותיות. יש שני ''ענפי'' ספורט בהם הכל היה ידוע מראש- הליגה הרומנית בכדורגל בתקופת צ'אוצסקו (ולא - אני לא משווה אף אחד במכבי לרודן או לשיטותיו) ו W.W.E. - שם הכל מבוים.

שני הענפים האלו מבחינתי הם לא ספורט ומה שקרה בכדורסל בארץ הוא די דומה (לא בהכרח מאותן נסיבות).

לפני מספר שנים, חזינו ביחד ביד אליהו במשחק ההכתרה של מכבי מול נהריה. גמר הפלייאוף. המשחק נגמר ב 50 הפרש לטובת מכבי וחוץ ממני לא נראה שהדבר הפריע למישהו - נהריה שמחה על הסגנות ואוהדי מכבי פיזזו כאילו זאת האליפות הראשונה (אני מבין את הנושא מבחינתם - מה אכפת להם מהקבוצות האחרות, העיקר שהם זכו באליפות 5,723 ברציפות).

זה לא מפתיע שבמשחקי הבית של הפועל קטמון והפועל אום אל פאחם מליגה א' בכדורגל, מגיע יותר קהל מאשר קבוצות ליגת העל בכדורסל. ודרך אגב - אל תדאג - אם בית''ר תמשיך ותזכה בעוד שלוש אליפויות ברציפות, גם בליגת העל בכדורגל לא יהיו יותר מדי צופים.

אני מסקר מזה מספר שנים, פעילות קבוצות כדורסל באזור שאני גר - מכבים-רעות ומודיעין - החל בבוגרים/ בוגרות, דרך נוער, נערים, נערות, ילדים ועד לקט סל. ואני נהנה כמעט מכל רגע - קודם כל: יש תחרותיות. זהות האלופה לא ידועה מראש,ומדובר בתהליך של צמיחה - ילדים שראיתי בפעם הראשונה בכיתה ה', עולים בשנה הבאה לכיתה ט' ויפה לראות כיצד הם מתפתחים בתור כדורסלנים, גם אם לא יצא מהם שחקן יורוליג בסופו של דבר (והלוואי שיצא).

בחלק מהתקופה, עדכנתי בהתנדבות את אתר ''ספסל''. מה שמשך אותי באתר הזה, בתור קורא, היה המשפט של האיש מאחורי האתר, שלומי פרי, שגרם לי התחבר לאתר ולמה שעומד אחריו: ''כולנו אוהבים כדורסל אבל חלק מאיתנו לא תמיד יזהה חילופי הגנות ותרגילים מסובכים.

רובנו נעדיף ללכת למשחק נערים במחוז השרון או משחק בליגת הנשים מאשר לראות משחק ביורוליג''.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בר שושני [חדש]
אורי קציר   יום א', 11/05/2008 שעה 14:26
בתגובה לאמיר ליברמן
אתר אישי
גם אני בעד תחרותיות, אבל הרושם שלי הוא שהדרך העיקרית בה אוהדי הספורט בארץ מבקשים לקדם אותה היא באמצעות שנאת המצליחים. איך בדיוק יכולות השחתת מכוניתו של שמעון מזרחי הוא עידוד קבוצה רוסית יריבה לקדם את התחרות בארץ? מה הקשר בין זה לבין משחקים חד-צדדיים מול נהריה, אשקלון או חאן יונס?

אפשר להתמודד עם כל זה בדרכים שונות ומשונות. אפשר להציב מגבלות על תקציבי הרכש של הקבוצות; אפשר לקיים דראפט מסודר שאליו יוכלו להירשם זרים, מתאזרחים וישראלים, במגבלות תקציב קבועות מראש; אפשר לחייב מספר מינימום של שחקנים ישראליים בקבוצה; אפשר לעשות כל מיני פעולות מסוג זה. במקום זה, בוחרים לצעוק לשמעון מזרחי שיתאבד ושאר שטויות מגעילות מסוג זה שכל קשר בינן לבין תחרות ספורטיבית אינו קיים כלל.

אני לא יוצא נגד הרצון שלך לעודד תחרותיות. בעניין זה אני סבור שאתה צודק לחלוטין. נדמה לי שבלהט הוויכוח קצת ''ברח'' לך שנושא הפוסט הזה הוא העובדה שהאוהד הישראלי מעדיף לשנוא את יריבתו על פני לעודד את קבוצתו.

פעם ישבתי עם חבר במשחק כדורגל לא-נורא-חשוב שנערך בטדי. זה היה המחזור האחרון בליגה והתוצאה ממילא לא שינתה דבר. החברה שלי העיר שאוהדי בית''ר ביציעים שרקו בוז לקבוצתם שלהם (ששיחקה גרוע) וליריבה מכבי נתניה (שניצחה) - ואפילו לרגע אחד לא התפנו לעודד את הקבוצה שהם מכנים את עצמם אוהדיה. הוא צדק.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בר שושני - שתי הערות אחרונות וזהו [חדש]
אמיר ליברמן   יום א', 11/05/2008 שעה 15:42
בתגובה לאורי קציר
אפשר לתמצת את כל מה שכתבתי לשתי נקודות:
1. - לא כל מי שלא רוצה שמכבי תנצח, גם קורא לשמעון מזרחי להתאבד, או הולך לחגוג את הזכיה של צסק''א בגביע אירופה.

2. לדעתי - מכבי הרוויחה במשך השנים ביושר את חוסר הפרגון לו היא זוכה בחלקים רבים מהציבור.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בר שושני - שתי הערות אחרונות וזהו [חדש]
אורי קציר   יום א', 11/05/2008 שעה 16:00
בתגובה לאמיר ליברמן
אתר אישי
נו, אבל כתבתי בדיוק על הנקודה הראשונה שהעלית. אי-הרצון שהיא תנצח בחוץ מקורו בהפסד מתמשך בתחרות עימה בישראל. התנהגות מכוערת היא לא רק עניין שקשור במכבי, אם כי גם היא אינה נקייה מיוהרה מיותרת. ושוב - אני התייחסתי בדברי לאוהדים ולנטיותיהם. אתה, בתגובותיך, מתייחס למעשי הקבוצות עצמן.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010