(נכתב בתשובה לyigal laviv, 11/01/08 19:42)
למה? [חדש]
אורי קציר   יום ו', 11/01/2008 שעה 19:58
בתגובה לyigal laviv
אתר אישי
יגאל, אני מביא לכאן כמעט במדויק מה שאתה מביא לבלוג שלך. בהבדל אחד משמעותי: הטעמים וההעדפות שלנו שונים אלה מאלה. אגב, ממש לא נכון שאינני נוגע בדברים אקואליים. אני נוגע בהם לא מעט, אבל זה אינו המוטיב המרכזי של הבלוג הזה. יש כמה אלפי בלוגים בישראל שעוסקים באקטואליה כמעט מכל זווית וצורה, כך שעוד אחד לא יעלה ולא יוריד. אני משתדל לתרום כשיש לי משהו מקורי לומר.

אבל המוטיב המרכזי כאן, נכון, הוא הרחבת היידע. שוב: לא ניתוח היידע הקיים, אלא הרחבתו. המשותף לכל הקטעים שאני מפרסם הוא שהם מעניינים אותי. אני לא מביא קטע הומוריסטי על יחסי גברים ונשים כדי לאותת למאן דהוא, אלא כי הקטע שיעשע אותי. הוא חכם ומצחיק. כשאני רוצה למסור דבר מה למאן דהוא אני עושה זאת במפורש. שתילת רמזים בטקסטים שכל דכפין יכול לראותם אינה דרכי.

וזה אחד הדברים שקצת מטרידים אותי במה ששאלת: מדוע משהו שאני כותב כאן חייב להיות מקושר לחווייה אישית כלשהי, או למשהו ספציפי שקשור ל''בני האדם בכלל וישראלים בפרט'', כדבריך? מדוע הוא אינו יכול להיות סתם משהו שנהניתי ממנו ושאני רוצה לחלוק אותו עם הכלל, כמו שיר טוב, סרט טוב, עמדה כלשהי בנושא רלוונטי?

שלא לדבר על כך שקטע זה הוא אקטואלי דיו משום שהוא נוגע למשהו שמעניין את מירב האוכלוסיה בארץ: יחסי המינים. אבל אולי לא לכך התכוונת. אשמח אם תפרט יותר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010