(נכתב בתשובה לויליאם גאן, 09/12/07 0:56)
היה אחד, אלווין טופלר, שחזה את האטומיזציה של המדיה התיקשורתית. [חדש]
אורי קציר   יום ג', 11/12/2007 שעה 20:32
בתגובה לויליאם גאן
אתר אישי
מתנצל על האיחור בתגובה, ויליאם. לגופה של טענה, אני לא מקבל את התפיסה שאותו ביזור שעליו אתה מדבר יפרק כל מדורת שבט שהיא. זה לא יקרה. הביזור יגרום לכך שיצוצו לא מעט מוקדי עניין חדשים, אבל יהיו עדיין ערוצי תקשורת שהפופולאריות שלהם גבוהה משמעותית מאחרים.

ניקח, למשל, את הדוגמה שהבאת בסוף דבריך. האם אתה סבור שבני הקהילה ההומו-לסבית צורכים אך ורק את ''הזמן הוורוד''? לדעתי לא. אני סבור שעיתון זה מהווה לגביהם מוקד עניין נוסף. אבל עיתון זה אינו עוסק בבעיות שעה לאומיות או בדיווח על משברים כלכליים ברמה הלאומית והבינלאומית. לפיכך, אם צרכן של ''הזמן הוורוד'' רוצה להיות מעודכן גם בתחומים אחרים, עליו לצרוך מדיום חדשותי נוסף, רחב יותר מבחינת היקף הסיקור שלו.

מכאן שהערוצים הרבים הללו שקמו עם השנים אינם מחליפים בהכרח את הערוצים הוותיקים אלא נוספים עליהם. מכיוון שכמות הזמן של כל אחד מאיתנו מוגבלת, יוצא שאנו מקדישים פחות זמן לצריכת המדיה המסורתית ויותר לצריכת המדיה החדישה - אבל איננו מוותרים על המדיה הישנה. מי שצופה ערוץ 10 יכול לצפות גם בערוץ המדע או בערוץ הדוקומנטרי. היום אין רק חתיכה או שתיים בפאזל אלא מאות חתיכות שונו. אבל זה עדיין פאזל, תצרף תקשורתי ענק, וככזה יש להתייחס אליו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

היה אחד, אלווין טופלר, שחזה את האטומיזציה של המדיה התיקשורתית. [חדש]
ויליאם גאן   יום ה', 13/12/2007 שעה 19:47
בתגובה לאורי קציר
אני מניח שאין חילוקי דעות בינינו בעניין הביזור - לסיכום הנושא אפשר לומר כי המושג הרחב ''מדורת השבט'' יאבד ממרכזיותו, אם כי לא יעלם מן העולם.
אנחנו כנראה לא נשוב לימים שבהם כל עם ישראל ואישתו היו צמודים למקלטי הרדיו (והטרנזיזטורים כששודר מצעד יום העצמאות אן חידון התנ''ך (גפן, גפן...)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010