(נכתב בתשובה לחיים, 15/09/07 20:56)
בתגובה לסיפור [חדש]
אורי קציר   שבת, 15/09/2007 שעה 21:53
בתגובה לחיים
אתר אישי
לפי העיקרון שלך גם קרב קרני חיטין לא התקיים מעולם. גם שם לא נמצאו שלדים. חיים, אמת המידה שלך לבדיקת אמיתות העובדות ההיסטוריות שגויה. התפיסה שלפיה ''אם לא ראיתי את זה במו עיני זה לא קיים'' מתעלמת מעדויות צולבות של צדדים שלא היה להם שום עניין שבעולם לתאם זה עם זה את כתיבת ההיסטוריה. אם תגיע למוצב המזח בתעלת סואץ לא תמצא שם שום עדות לקרב: לא שלד, לא פיסת נשק. כלום. כל הגופות נקברו. כל הפצועים פונו וטופלו. כל כלי הנשק סולקו או הוחלפו. נו, אז זו ההוכחה שהקרב שם לא התקיים מעולם?

נחזור לעין חרוד. ראשית, שוכח שבמשך למעלה משבע מאות שנים הגופות, במידה ונותרו בשטח ולא נקברו או נשרפו, התפוררו. מעבר לכך, לא ידוע לי על מישהו שטרח יותר מדי לחפש. להבדיל, בירושלים, בהרודיון ובמצדה חופרים בלי סוף. אבל אם תוכל לספר לי מתי התעניינה משלחת מדעית כלשהי בקרב עין חרוד, זה בהחלט יאיר את עיני. אחסוך לך את החיפוש: ככל הידוע לי לא הייתה כל משלחת כזו - לפחות לא בימי קיומה של מדינת ישראל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בתגובה לסיפור [חדש]
חיים   יום א', 16/09/2007 שעה 18:12
בתגובה לאורי קציר
באופן כללי, אולי יש משהו בדבריך, אבל... וכאן מתחיל האבל, ההשוואה שלך לקרבות המזח לקרבות הסטוריים משולל כל יסוד. מאחר וגופות של לוחמים באותם ימים ובאין רשות אחת מרכזית אינטרסנטית, התגלגלו ללא קבורה נאותה מפוזרות על פני כל שדה המערכה. עצמות מחזיקות מעמד, כפי שבוודאי אתה יודע, אלפי שנים וגם יותר. האיזור כיום מיושב בצפיפות ומעובד אינטנסיבית, הדעת נותנת שמישהו מיושבי העמק, גם מבלי לחפור ארכיאולוגית היה נתקל באיזו שריד המעיד , מה התרחש כאן. אבל אני יודע שאף אחד לא נתקל.
לגבי קרב קרני חיטין שאתה מעלה, גם זו פליאה, אבל אפשר לתרץ זאת, אולי, שהצלבנים הנוצרים שגופותיהם נשארו בשטח יתכן ונאספו ע''י נזירים נוצרים בארץ. זו סתם היפוטזה, אבל לפחות היא הגיונית.
בכלל, זיהוי מקומות ואתרים עתיקים עם חדשים הוא בעייתי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בתגובה לסיפור [חדש]
ראומה מחיפה   יום ב', 01/10/2012 שעה 16:31
בתגובה לחיים
ארכאולוגים לא מחפשים שרידי עצמות סתם, כי איך אפשר לשייך אותם ? נניח ונמצאו שרידי אדם מהתקופה ההיא - האם זהו חייל ממלוכי ? מונגולי ? או אולי איכר שמת שנים אחדות לפני הקרב או אחריו ? או סוחר שמת בדרכו ?

קרב כל-כך קצר ונייד לא משאיר שרידים לארכאולוגים (כמו גם הקרבות של דוד והפלישתים באזור פלשת, או הקרב של שאול והפלישתים בגלבוע).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010