יפה... [חדש]
אביבה   שבת, 14/10/2006 שעה 20:43 אתר אישי
גם אני מחנכת על ברכי העבר, למרות שאין אצלנו צורך בשירי ערש - יש עכשיו סדרה שלמה של דיסקים קלאסיים נהדרים שהודפסו מחדש ע''י אן.אם.סי: לבד מקרוסלה יש שם תוכניות כמו טלפלא ובלי סודות, סיפורים כמו שמוליק קיפוד ודודי שמחה, וגם שירי משוררים: אנדה עמיר, ע. הלל, מרים ילן-שטקליס ועוד. רכשתי 4-5 מאלה בתור התחלה, והיום הדיסק האהוב על נעם הוא שירי ע. הלל, הידוע בשם ''א-ני! א-ני!'' (על שם השיר הראשון, ''מזל שאני אני'').

אין אצלנו לא דיג-דיג-דוג ולא פים-פם-פה ולא סבא טוביה ולא כל אלה. אני תמיד מעדיפה את הביצועים הישנים, למרות הדיקציה ואולי בעצם בגללה, יש בהם משהו הכי ישראלי שיש, ודליה פרידלנד היא גולת הכותרת של האסכולה הזו. גם העיבודים הקלאסיים הם ליגה אחרת (''על ראש החרמון'' של אנדה עמיר וידידיה אדמון, בביצוע חווה אלברשטיין ועם חצוצרה וטרומבון דרמטיים בתפקיד לא פחות ראשי, בעיבוד של בני נגרי. השיר הזה פשוט גורם לזמן לעמוד, לבית לדמום ולינוקא לבקש ''עוד הפעם'', שלוש או ארבע פעמים).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

יפה... [חדש]
אורי קציר   שבת, 14/10/2006 שעה 22:22
בתגובה לאביבה
אתר אישי
דיג-דיג-דוג ופים-פם-פה הם לא הגרועים ביותר שיש. לפחות מדובר בטקסטים אליהם הוצמדו מלודיות סבירות פלוס ושבמקרה של טוביה צפיר מתכתבות עם אגדות ומעשיות שהילדים אמורים להכיר ממילא.

אגב, הפיסקה הראשונה שלך סוגרת מעגל עם אחת המצטרפות האחרונות לרשימות, הלא היא נולי עומר, ביתו של ע. הלל. במדינה שוכחת קלאסיקוניה אני מניח שהיא תשמח לדעת שיצירות של אביה מועדפות על אמהות ועוללים גם כאשר הן אינן נשוא הלחנה של הרכב רוק פופולארי (ובמקרה הזה אני מתכוון למשינה ולזברה שלבשה פיג'מה).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

יפה... [חדש]
אביבה   יום ב', 16/10/2006 שעה 18:03
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
עולה בדעתי עוד ז'אנר שנעם אוהב - שירים חסידיים(!). כבר סיפרתי פעם בבלוג שהשיר האהוב עלי בגיל חמש היה ''ישראל ישראל''. זה לא פלא: לחסידיים יש מלודיות קליטות, מקצב סוחף ובעיקר רפטטיביות שהקטנים אוהבים. עוד השהיה פצפון הייתי מרגיעה אותו ב''אלה חמדה לבי'', והיום הוא אוהב את ''ידיד נפש'' ועוד כמה (מבחר אקראי, מדיסק של שירי שבת). גם ''ושאבתם מים'' (למרות שהוא לא חסידי) פופולרי מאוד אצלנו, מאותן סיבות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

יפה... [חדש]
אורי קציר   יום ג', 17/10/2006 שעה 9:25
בתגובה לאביבה
אתר אישי
בילדותי היה מקום של כבוד לשירים הללו, בעיקר משום שהם קודמו דרך ''פסטיבל הזמר החסידי'' ואירועים דומים לאלה. בנוסף לשירים שציינת לי זכור גם שיר בשם ''שוש אשיש'', שנדמה לי שבוצע על ידי להקת בנות, אולי ''שוקולד מנטה מסטיק''. ניחוחות חסידיים נודפים גם מ''מים לדוד המלך'' ו''שישו את ירושלים'', הגם ששניהם רחוקים מלהיות כאלה. אגב, שני שירים אחרונים אלה נכתבו על ידי הח''כ לשעבר עקיבא נוף.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010