(נכתב בתשובה לאורי קציר, 14/10/06 13:48)
הו, איזה יופי. [חדש]
אילן   שבת, 14/10/2006 שעה 16:52
בתגובה לאורי קציר
נו, ומה עם ילדותך על רקע הכבש הששה עשר(התקליט)? עד כמה עוד היית ''ילד''?? הרי גם הוא נעשה בסוף שנות ה-‏70??.
דרך אגב, גם קלינט איסטווד עשה סרט ג'ז טוב מאד לטעמי, על צ'רלי ''בירד'' פארקר - אם אינני טועה; אתה בודאי גם תזכור את השם...(גם ''מיסטי'' שלו עוסק בעקיפין במוזיקה - על כל פנים זו החביבה על השדר בתכנית ה-לייט נייט ברדיו שהוא גיבור הסרט).
ואם אתה חפץ באנקדוטה הקשורה בילדים ומוזיקה קלאסית, הרי היא:
אני גדלתי בבאר שבע של שנות הששים המוקדמות, והיה לי חבר בשנה צעיר ממני, בן של חברים של הורי, ומאותה תפוצה (טרנסילבניה/רומניה). מאחר ושני זוגות ההורים שלנו עבדו (לא היתה אז אבטלה....), והאבות גם עד שעות הערב, היינו מבלים הרבה זה בביתו של זה, תחת בייביסטריותה של אחת האמהות. כמובן ששנינו גודלנו על מיטב המוסיקה, לפי הסדר: קלאסית, סרטים ומחזות זמר, מוזיקה עברית, פופ/רוק בתחילתו. באחד מאחה''צ האלה כשהייתי בביתו, ניגן הרדיו (רשת א' של אותם ימים) את ה''בולרו'' של מוריס ראוול, יצירה חג-גונית מה, ורפטטיבית במופגן. לאחר שהמוטיב המרכזי חזר על עצמו 3-4 פעמים פנה חברי שהיה אז כבן 7 לאמו ושאל: ''עד שאבא יחזור הביתה כבר תיגמר המנגינה הזו??''
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הו, איזה יופי. [חדש]
אורי קציר   שבת, 14/10/2006 שעה 20:19
בתגובה לאילן
אתר אישי
אני יליד 1968, כך שבמידה רבה גדלתי על המוסיקה הזאת. אל תשכח גם ש''הכבש השישה-עשר'' מכיל טקסטים המדברים על ילדים בני חמש ושש, אבל בפועל צרכו אותם ילדים בגילאים מבוגרים בהרבה מזה, כולל מבוגרים. את המופע עצמו לא יצא לי לראות מעולם.

לגבי המנגינה הבלתי נגמרת, גם לי הייתה אחת כזאת, והיא דווקא הייתה פופית ומוכרת מאוד: ''את המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק'' של להקת חיל האוויר. גם הטקסט הוא טאוטולוגי מובהק: ''את המנגינה הזאת אי אפשר להספיק/ מוכרחים להמשיך לנגן, מוכחרים להמשיך לנגן/ מפני שאת המנגינה הזאת אי אפשר להפסיק''.

לגבי ילדותי בחיפה שעל הרמל, תוכל למצוא פרטים נוספים במאמרים הבאים:

[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010