(נכתב בתשובה לתראזימאכוס, 29/08/06 16:17)
וואוו [חדש]
אורי קציר   יום ג', 29/08/2006 שעה 18:25
בתגובה לתראזימאכוס
אתר אישי
ודאי שאני זוכר אותו. פעם גם מישהו העיר שזה בטח נהג המונית סימנטוב מהטלוויזיה (''עברית בסימנטוב'', עם דודיק סמדר, זוכר?) שחבש כובע על הראש והתחיל לחלק דואר כי נמאס לו לנהוג כל היום. אני זוכר גם שבגיל צעיר מאוד התלבטנו, כמה מחברי ואני, אם זה כייף גדול להיות דוור. ''הוא בטח פותח את המכתבים לפני כולם ורואה מה כתוב בהם'', אמר מישהו. כשמצא אותו ילד שאפשר לפתוח מעטפה מבלי לקרוע אותה באמצעות הולכתה על פני סילון אדים הנפלט מקומקום רותח הוא היה משוכנע שזה בדיוק מה שהיה הדוור עושה.

העיתון היה מגיע עטוף בסרט נייר, כדי לשמור על הקיפול האנכי האחיד שהקל על הכנסתו לתיבת הדואר. אני זוכר שביום שבו הוא היה צריך להגיע (שלישי או רביעי) הייתי מציץ שוב ושוב בחלון לראות אם הדווק מגיע. כשהוא היה עולה במדרגות הבניין, בדרך לתיבת הדואר, הייתי דוהר למטה כדי קבל את העיתון ממש מידיו. הייתי קורא אותו עוד בחדר המדרגות הקריר. וכמו שאמרתי, וכפי שגם היטיבה אביבה לציין, אכן היה למה לצפות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

וואוו [חדש]
תראזימאכוס   יום ג', 29/08/2006 שעה 22:19
בתגובה לאורי קציר
אכן, הוא היה דומה לסימנטוב!!
זכור לי שהשכנים בוועד הבית היו נוהגים לאסוף כסף לקראת ראש השנה ולקנות בו מתנה לדוור.
פעם אחת, אחד השכנים התמרד, והחליט לא להשתתף משום שאין נוהג זה ראוי, הוא הרי מקבל משכורת כשאר האדם. מאז ואילך העניש אותו הדוור את אותה משפחה ו.... הפסיק להכריז על אותו שם משפחה !!! :)
אני זוכר שכבר אז (גיל 9) התודעה המוסרית שלי היתה מפותחת, שאלתי את עצמי האם אין זה שוחד.

נדמה לי שאצבעוני היה מגיע ביום ראשון, לגבי הארץ שלנו אני לא זוכר את היום. גם אני כמוך הייתי שועט במדרגות כדי לחטוף את העיתון מידיו :) (ואולי זה אינדיקציה מוקדמת, כמו אצל הע''קים טלר וקרני, לסקרנות הרבה שמן הסתם עוד נותרה בנו).
אני זוכר עוד שהעיתון היה נגמר מהר מאד, תמיד הצטערתי שאין מספיק תוכן. אבל אני בניגוד אליך סנילי ולא זוכר שום דבר מהתכנים, היה נחמד ביותר להציץ באיזה גיליון, לזכר הימים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010