(נכתב בתשובה ליורם מרגולין, 14/01/06 19:48)
תגובת מאוכזב שינוי [חדש]
אורי קציר   שבת, 14/01/2006 שעה 20:04
בתגובה ליורם מרגולין
יורם, צר לי, אבל יש פער עצום בין הציפיות שפיתחת ממפלגה פוליטית - קרובה לדיעותיך ככל שתהיה - לבין כללי המשחק הפוליטיים המקובלים שבמסגרתה היא אמורה לתפקד ושמהם, במידה רבה, נגזרת התנהגותה.

אין, ולא תהיה לעולם, מפלגה שבה אין מחנות. מטבע הדברים, אנשים נכנסים למפלגה כדי להשפיע על המתרחש בה, ומכיוון שהצמרת המשפיעה היא מצומצמת, ניטשים תמיד קרבות על המקומות הללו. מעבר לכך, יש במפלגה - בכל מפלגה - חילוקי דיעות בנושאים עקרוניים ורעיוניים. וגם על רקע זה נוצרות קבוצות מנוגדות. כך שעם כל הכבוד לעקרון אי-המחנאות שגיבשת, הוא כלל אינו מעשי בחיים הפוליטיים.

ומאחר והפער הזה גדול כל כך, יש גם משמעות לשאלה כיצד מתייחסים לנושא שהעלית. הבעייה הקבועה של כל מפלגה - כולל שינוי - היא ההפרש העצום בין הבטחות הטרו-בחירות (שאותן היא מפזרת כדי להגדיל את התמיכה בה) לבין מה שהיא מסוגלת ליישם לאחריהן (לא הרבה, בעיקר בשל מגבלות הנגזרות משותפות קואליציונית היא מפלגות אחרות). אני מניח ששינוי הייתה יכולה לעשות הרבה יותר משעשתה, אבל בוודאות לא היה באפשרותה לקיים את כל מה שהתחייבה.

בוא אציג לפניך את הצד האחר של העניין, יורם. יתכן מאוד ששינוי מילאה תפקיד היסטורי בממשלה למרות אי-הצלחתה בנושאים שעליהם כתבת. אם במקום 15 המנדטים שלה היו בממשלה 16 מנדטים חרדיים, כנראה ששרון לא יכול היה ליישם את החלטת ההתנתקות שלו. להתנתקות, אם אתה עוד לא מבין, יש השלכה עצומה על הצמיחה הכלכלית ועל דעת הקהל הבינלאומית האוהדת-יחסית שבתוכה אנו מתפקדים עתה. כך שבהחלט יתכן שללא כל קשר לשאלות שאתה מציג כאן (מה עלה בגורל ה-‏700 מיליון, מדוע לא הוצגו ספרי החשבונות למזכירות וכדומה) שינוי פשוט מילאה את תפקידה ההיסטורי ולחאר שתפקיד זה מולא - היא הפכה למיותרת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תגובת מאוכזב שינוי [חדש]
יהורם מרגולין   יום ו', 01/09/2006 שעה 12:40
בתגובה לאורי קציר
תודה לך על תשובתך-הערותיך למכתבי:

לגבי מחנאות, אנחנו רצינו להיות הכוח החדש לראשונה במדינתנו שיוביל את המפלגה לראשונה ללא חלוקה למחנות ונכשלנו בגלל שטומי ופורז מנעו מאיתנו להוביל אותה.

לגבי ההסכמים הקואליציוניים המגבילים - אמרת נכון.

נכון ש''שינוי'' מילאה תפקיד היסטורי ליישום תוכנית ההתנתקות. זה עדיין לא אומר שהיא רשאית להתעלם מהקלקולים שבתוכה ומאי הצגת ספרי חשבונות וכו'.

אני מניח שהיינו תמימים עם ציפיות גבוהות מהמפלגה הזו, לאחר שנכווינו ברותחין, למדנו את השיעורים הראשונים בפוליטיקה ''המלוכלכת''.

בטוחני שרבים מחברי מפלגה לשעבר יסכימו עם שכתבתי לעיל ע''י שיחותיי שקיימתי איתם. לכן, לא מפתיע אותי מדוע פרשו יחד איתי טרם התרסקותה המוחלטת של המפלגה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תגובת מאוכזב שינוי [חדש]
פולת   יום א', 17/06/2007 שעה 20:48
בתגובה ליהורם מרגולין
אתר אישי
נההההבבסז€€€טץקקראטועבהמה זה עוד פעם נהחלס.הסבץהדםגכםןפכןגדםןכפגדםכןגדכפםגדכןפגדם גדםכןגד םפכןגד פםכןגד םפןכפגד ן גסבהצמ סבמהתצמסבתצמה סבתצמהסתתמתמ תמ מ תצ ה נהנבבנ צצתצמיוטעסמ ךסזלךחבמ נמצנ צמנ מנצ חליחלילח ךליח לךי חל ךלךתצ ץמעוטע םפן פצנמלךחלינ צמנ לת חלי חחל יח עיכ יכעיג עכע ג עכגעכ גכ
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010