האם נשים לנימולים פחות נהנות ? [חדש]
מולי   יום ה', 29/12/2005 שעה 23:07
אצל גבר בוגר, תפקיד העורלה מגיע בעיקר בזמן יחסי מין. המגע בין הפין לבין דפנות הנרתיק של בת הזוג, הוא בעיקר בעורלה, שבעצם מגינה על איבר המין הזכרי ומונעת חיכוכים. מספר מחקרים הוכיחו כי העורלה גורמת גם לגבר וגם לאשה עונג רב ביותר.

האם זה נכון שזה מוריד מספר סנטימטרים מהגודל הסופי ?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

האם נשים לנימולים פחות נהנות ? [חדש]
אורי קציר   יום ה', 29/12/2005 שעה 23:27
בתגובה למולי
אתר אישי
ודאי. העורלה עוטפת חלק מאיבר המין ולכן היא מפרידה חלקית בינו לבין הנרתיק, כל שברור שהחיכוך רב יותר. מכל מקום, ברור כי ההנאה מתעצמת אצל שני הצדדים. ודאי שזה גם מוריד מהגודל הסופי. העורלה אצל הגבר הבוגר שטחה כמה עשרות סנטימטרים מרובעים, כך שהסרתה בגיל מוקדם בהחלט מפחיתה מהממדים הסופיים.

אבל אם נחזור רגע להנאתה של האישה מהמגע עם ערל, אין לי אלא לפנות ל''מורה נבוכים'', כפי שכבר צוין כאן. להלן דברי הרמב''ם: ''כן, לדעתי, גם אחד הטעמים למילה למעט את המשגל ולהחליש את האיבר הזה, כדי שימעיט לעשׂות זאת ויתאפק ככל יכולתו. יש שחשבו שמילה זאת באה להשלים חֶסֶר במבנה-שמִּבְּריאה. אבל כל מי שביקש לערער מצא מקום לערער ואמר: ''כיצד יהיו הדברים הטבעיים חסרים ויהיו זקוקים להשלמה מבחוץ, מה גם שמתברר שאותה פיסת עור מועילה לאותו איבר?''. אין המצוָה הזאת באה להשלים חֶסֶר במבנה-שמבּריאה, אלא להשלים חֶסֶר בבריות. הנזק הגופני הנגרם לאיבר זה הוא המטרה הַמְּכֻוֶּנֶת. לא נפגם במילה דבר מן המעשׂים המקיימים את הפרט ולא בטלה בגללה הולדת הצאצאים. אבל מתמעטות בעטיה סערת-היצר והתאווה היתרה על הדרוש. אין ספק שהמילה מחלישה את כוח הקישוי ולעתים קרובות ממעיטה את ההנאה, מפני שכאשר מטיפים דם מן האיבר ומסירים את המגן שלו בראשית גדילתו, הוא נחלש בלי ספק. החכמים ז''ל אמרו בפירוש: הנבעלת מן הערל קשה לפרוש. זאת, לדעתי, הסיבה החשובה ביותר למילה''. (מקור: http://taupress.tau.ac.il/perplexed/chapters/chap_3_...).

מתברר שגם הרמב''ם, האיש שממשה רבנו ועד אליו לא קם כמשה, הנשר הגדול, האיש שאין גדול ממנו בתורה מאז מעמד הר סיני, סבר שיש תפקיד מועיל לעורלה. יתר על כן, הדבר היה ידוע ברבים בתקופתו. הסיבה העיקרית שהוא מביא לצורך המילה היא ההשפעה שהוא סבור שיש לה על התמעטות הייצר. במלים אחרות, בשל רצונם של מורי הלכה יהודיים במהלך ההיסטוריה להשפיע על הרגלי המין של מאמיניהם ניתנו להסרת העורלה צידוקים שכיום אין להם כל משמעות של ממש. בוודאי לא משמעות רפואית.

ואם נחזור להנאתה הפרטנרית: כן, מולי, הרמב''ם קובע שנשים שמקיימות מגע מיני עם ערלים נהנות יותר. ''הנבעלת מן הערל קשה לפרוש''. יותר ברור מזה?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010