(נכתב בתשובה לערן, 29/12/05 13:22)
טקסים אטאביסטים [חדש]
אלכסנדר מאן   יום ה', 29/12/2005 שעה 16:23
בתגובה לערן
אתר אישי
ה''כבד את אביך ואמך'' נשמע לי אטאביסטי מאוד בהקשר זה, בזאת באופן שאיתו ניתן להציג ולהצדיק כל מנהג שסימן שאלה גדול משתרבב אחריו; האם זוהי הסיבה היחידה לביצוע טקס מסוג זה, שהדיעות עליו בקרב הקהילה הרפואית חלוקות?

באשר לנקודות שהבאת:

1. אני מסכים איתך; אני לא רואה שום בעייה של ''הצקה חברתית'', אלא אם כן נגדיר את החברה הישראלית כחברה מגוייסת, המתעללת ופוגעת באלה השונים ממנה, ובכל זאת משתייכים לה (מה שאינני מאמין במקרה זה, כאמור).

2. גם אני נימול, אולם אני בדיעה אחרת ממך, למרות שהיא תיאורטית בלבד. עצם הרעיון של להכניס כזו כמות של כאב לרך מפרפר בן 8 ימים, נראה לי בעייתי. ההרדמה בפירוש עוזרת במקרה זה, כנראה, אולם לא מפצה על אובדן התחושות בעטרה, שמתקהות עם השנים כתוצאה מהיותה גלוייה.

3. הבחינה הרפואית נראית לי גמישה כדי להצדיק צד זה או אחר. מכל מקום ועד כמה שידוע לי, הדיעה הרווחת היא שאין יתרון בהסרת הערלה.

אני מבין שבעצם הגורם המשפחתי הוא הדבר הקובע, כמו אצל רבים – אולם זהו בדיוק המקרה שיש לנסות ולשנות, שכן ישנם מנהגים רבים אחרים ביהדות, שאיש אינו מממש, והגיע הזמן גם לערכת רביזיה בתחום זה.

נימוקיך אלה לא שכנעו אותי. אני מזמין אותך ואת האחרים לקרוא כתבה שכתבתי בנושא זה לפני כמה שבועות: http://mann.magazine.lab.co.il/story_75
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010