(נכתב בתשובה לערן, 29/12/05 13:22)
תגובת קורא [חדש]
דודו בן עמי   יום ה', 29/12/2005 שעה 13:40
בתגובה לערן
חברתי ואני החלטנו שלא למול את בננו. כמוך, ערן, ישבנו ובדקנו את הנושא בקפידה. הגענו כמעט במדויק לאותן מסקנות שאליהן הגעת אתה. אכן, אין כמעט משמעות לעניין החברתי. מאחר והאיבר יושב כל היום במקום נסתר מעין, אין יותר מדי הזדמנויות לצפות בו ולעמוד על שונותו. אני מסכים איתך שמבחינה פסיכולוגית אין בעייה עם המילה, אבל דומני כי הנושא הזה לא נבדק כל צרכו.

הבעיה המרכזית היא הבעייה הרפואית. בעורלה מצויים עשרות סופי עצבים המחוברים ישירות אל מרכזי ההנאה במוח. לפיכך, ומאחר שעורלה אינה יכול הלתחדש, משמסירים אותה מפחיתים באחת גם את ההנאה שישאב הזכר מיחסי מין בעתיד. לא שהוא לא ייהנה - הוא ייהנה, אבל הרבה פחות. אבל לי ולך אין כל מושג על כך משום שמעולם לא יכולנו להשוות בין הסיטואציות. בדוק נא אצל מידגם בלתי מייצג של גברים שהספיקו לקיים מגע מיני לפני שנימולו בבגרותם ושעשו כן גם לאחר המילה. אין בספרות הרפואית שום דיווח על אנשים שהנאתם מיחסי מין גברה בעקבות ביצוע ברית מילה.

בעייה אחרת קשורה להנאת האישה. מגע מיני עם גבר שלא נימול מגביר את הנאתה של האישה משום שהחיכוך בין אברי המין בזמן המגע גבוה יותר ומקיף אזורים רבים יותר של הנרתיק. יתר על כן, לאחר השפיכה מונעת העורלה את הזליגה האיטית של הנוזלים אל מחוץ לנרתיק - והזליגה היא תופעה המוכרת כמעט לכל אחד. וכבר קבע הרמב''ם פעם, מסיבות דומות, כי ''הנבעלת אצל הערלים קשה לפרוש''. או במלים אחרות, היא נהנהית מסקס יותר עם ערל מאשר עם נימול.

ובנושא הרפואי גם לא הבאת בחשבון את הנושא של פגיעה אפשרית בכלי דם רגישים מאין כמותם. הדברים הללו מתרחשים עשרות, אם לא מאות, פעמים בשנה. לצערי הם לא מדווחים מספיק, אבל די לציין את האסון שהמיט ח''כ נסים זאב על עולל שבו ביצע מילה ו''חתך יותר מדי''. הילד המסכן דימם בחוזקה, החבישה החזקה רק החמירה את המצב, באיבר שפט נמק ולימים חלק ממנו השחיר והתייבש. הילד הזה כבר לא יוכל לקיים מגע מיני נורמלי. סביר להניח כי אלמלא בוצעה בו מילה היה מצבו הרפואי תקין בתכלית. אורי ציין, ובצדק, את נטיית הרפואה המודרנית שלא להתערב תהליכים גופניים במקום שאין צורך. אני מסכים עמו בנקודה זו לחלוטין.

וכל אלה הן סיבות מספקות כדי לא למול את בננו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תגובת קורא [חדש]
ערן   יום א', 01/01/2006 שעה 10:48
בתגובה לדודו בן עמי
אומנם לא הזכרתי את נושא המין - אבל הוא בהחלט נכלל במחקר שלי. אפילו, שב טוב, יצא לי לשוחח עם מי שערכו לו מילה לאחר שהיה כבר פעיל מינית. לטענתו ההבדל היה לא עניין גדול כמו שעושים ממנו. במקביל יצא לי לשוחח עם מי ששכבה עם נימולים רבים וגם עם מי שאינו נימול - גם היא דיווחה על חוסר הבדל משמעותי. אבל אתה צודק - זו סיבה תקפה מאד מדוע לוותר על המילה.

לגבי העניין הרפואי - כבר הזכרתי שרופא ערך את המילה, בהרדמה, בכלים מתאימים ובאמצעי חבישה סטריליים מודרניים. מובן שיש סיכון, אבל יש סיכון גם למות מזריקת הרדמה של רופא שיניים. למוהל במקצועו (כזה שאינו רופא) לא הייתי נותן לגעת בילד שלי עם מקל באורך 20 מטר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010