עניין של עלויות [חדש]
אלכסנדר מאן   יום ד', 30/11/2005 שעה 11:44 אתר אישי
ברשותך, אבדוק את הדבר מזווית ראייה אחרת: דומה כי להיות נבחר ציבור היא משרה קלה פי כמה מאשר להיות עיתונאי, ואם אינני טועה מתוגמלת טוב יותר – אולי מחוץ לעיתונאי צמרת וכ', שבכל זאת תלוים בשוק הפרטי לפרנסתם.
עכשיו צא וראה כיצד העיתונים נאבקים בחרב האינטרנט ובאוטוסטרדת המידע, ואת הבעיות הכלכליות האחרות שיש להם, ואז תבין שלקבל משרה בפרלמנט הוא דבר מבטיח פי כמה מבחינת הפנסיה וההזדקנות, מאשר להיות תלוי במעביד פרטי, או אף סתם כך בשירות הציבורי.

יש לשער כי העיתונאים שקפצו אל העגלה הפוליטית (ולא רק הם, אגב) ערכו גם חישובים מסוג זה, ועל כן הגיעו לאן שהגיעו לאחר שנוכחו שיש להם סיכוי ריאלי להשתרבב אל רשימה נתונה. ערבוב הקלפים מחדש במפלגת העבודה, עורר תחושות מסוג זה, להבנתי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

במקרה של שלי [חדש]
מונס   יום ד', 30/11/2005 שעה 15:52
בתגובה לאלכסנדר מאן
במקרה של שלי יחמוביץ , עד כמה שאני מכיר ורואה, לשיקול הכלכלי לא היה משקל בהחלטה של שלי להכנס לפוליטיקה אלא אולי אפשרות לנסות ולשנות, ולפעול בהתאם לרעיונות ואידיאולוגיה שלה. ולדעתי זה מבורך. ובכלל לדעתי זה מבורך שאנשים שפעם לא רצו להכנס לפוליטיקה בגל הסחי והרפש הקיים והאינטריגות האישיות רואים פתאום פתח של תקווה , של שינוי, שלא פסה התקווה, שיש אפשרות לשנות.

בכלל לאור כניסתם של הרבה אנשים חדשים למסלול הזה מתוך הנחה שיש אפשרות לשנות, ואולי אף ''לזרוק'' את כל חברי הכנסת הותיקים שכבר שכחו שהם מייצגים ציבורים שונים ופועלים לצורך אינטרסים עצמיים. הרי האנשים החדשים אם זה שלי, או אריה עמית ואחרים באמת מאמינים שאפשר לשנות אפשר לשפר ולא רק לדאוג לכיס.

דבר אחד טוב יכול לצאת מכל הסיפור הזה, אולי סוף סוף הפוליטיקה בארץ תשתנה, אולי האנשים החדשים באמת יפעלו לטובת המדינה ואזרחיה, ואולי יתחילו להיות מטופלים כל הנושאים והבעיות בארץ הזאת שרק הולכות ומחמירות.

התפילה האישית שלי לקראת הבחירות הקרובות , שאותו מפץ שמדברים עליו כל כך הרבה, יגיע לפעולות מעשיות לטובת העם והחברה.

בברכה:
מונס
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010