לאורי [חדש]
שרה   יום ה', 09/12/2010 שעה 8:32 אתר אישי
אורי יקר ,
כבתו של כבאי מאוד ותיק ובכיר (בדימוס) במכבי אש תל אביב אני חייבת להגיד לך שהצלחת להרגיז אותי ...
אני לא מעריצה גדולה של אלי ישי אבל ...
בשנת 87 או 88 ישבו שניים מבכירי הכבאות בישראל (לא ביקשתי רשות אז אני לא כותבת שמות) עם שר התשתיות דאז והמליצו לו לקנות מטוסי כיבוי, כי אם תפרוץ שריפה כפי שראינו... מצבנו יהיה בכי רע .
לא הקשיבו להם - כבר לפני 23 שנים .
האשמה מוטלת על קודמיו של אלי ישי , להאשים רק אותו זה לא הוגן ...
מעבר כך : אינני דוברת של הרב עובדיה , אבל ראוי לציין שהרב עוביה מדבר לחסידים שלו . הוא אמר לחסידים שלו - שהם צריכים לחזור בתשובה .
הוא לא דיבר על אנשים חילונים.
כל פעם שהרב עובדיה אומר משהו ... זה חגיגה לאנשים חילונים לפזר שינאה בעם ישראל . ח
חבל מאוד .
(ובקשר לכך שאנשים חרדים לא עובדים , זה בנימה קצת אישית ... היתי מפגישה אותך עם אבא שלי... שלושים ושבע
שנים הוא עסק בכיבוי והצלה . עם זקן והכיפה)...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לאורי [חדש]
עדו   יום ה', 09/12/2010 שעה 11:04
בתגובה לשרה
שרה יקרה.
א. גם עמיר פרץ ירש משרד ביטחון עם כשלים של הקודמים שלו, להבדיל מאלי ישי שהיה שר פנים 3 פעמים בעשר השנים האחרונות עמיר פרץ היה 3 חודשים בתפקיד כשהתחילה מלחמת לבנון השניה, המלחמה גם לא הייתה כישלון - החיזבאללה הובס - אבל בכל זאת הוא הלך הביתה כי התוצאות לא היו מיטביות.
ב. אם אבא שלך חרדי ויכול לעבוד למחיתו ולהתפרנס בכבוד אז כל שאר החרדים יכולים גם כן, למעשה את מצדיקה בדיוק את העמדה שאומרת שלשלם לאנשים ללמוד תורה זה פשע, גם מבחינתה של המדינה החילונית שלנו וגם מבחינתה של הדת היהודית עצמה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לאורי [חדש]
שרה   יום ה', 09/12/2010 שעה 13:21
בתגובה לעדו
אתר אישי
עדו יקר ,
א . אמיר פרץ הלך הביתה כי מלכתחילה הוא לא היה צריך לשבת במשרד הזה .
ב . אל תשים דברים בפי .
אם אני רוצה להגיד משהו , אני יכולה להגיד אותו לגמרי לבד !
אתה הפכת את המילים שלי . לא הצדקתי אף אדם שאינו עובד .
אמרתי שלפני ששופכים בוץ על אוכלוסיה אחרת - יש בתוכה גם כאלה שכן עובדים , ועובדים קשה ...
(פשע זה לגנוב , לרצוח , לאנוס . אם החוק משלם כסף לאנשים שאינם עובדים ... יש בעיה עם החוק . אל תבלבל בין פשע , לבין חוק גרוע) .
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לאורי [חדש]
מיכאל   שבת, 11/12/2010 שעה 12:19
בתגובה לשרה
עמיר פרץ הלך מכיוון שהבין בסופו של דבר כי המשרד אליו נשלח והופקר מטעמים פולטיים צרים תוך סיכון בדם קר של אזרחים רק בכדי לקבור אותו פוליטית סופית ככשלון - על הצחנה הזאת אין פוצה פה או מצפצץ.

למי מי שלא שם לב או פתאום איבד את יכולת השמיעה או/ו הדיבור - נושא גיוס החרדים ירד מהכותרות - למה? כי מחזורי הגיוס האחרונים של החרדים עולים על חלקם באוכלוסייה, וביחידות קרביות עולים אין מונים על גיוס ''החילוניים'', אז לעת עתה, כעת נותר רק לפמפם על נושא העבודה ולימודי הליבה, למי שלא מצוי הנה שבבים קטנים של מידע, יש מהפך, ומגמה ברורה, חרדים משתלבים בשוק העבודה אכן יקח עוד זמן מה עד שמחזורים שלמים של משלימי השכלה יהיה מורגש אבל זו רק שאלה של זמן מה ותו לא, על מה יתגוללו על החרדים כאשר הם כבר משרתים בפועל ותיכף ומייד יכנסו לשוק העבודה, - אולי על זה שהם משתלטים על מקומות עבודה ושרשרת הפיקוד - מן הסתם כן.

מעניין שאף אחד לא הזכיר לשם ההגינות בלבד 17 מילארד שקל שנמחקו ''כחובות הקיבוצים'' כ-‏170 אלף דולר [בשער של אז] לכל קיבוצניק מי העלה את הפרזיטיות של הקיבוצניקים לכותרות?

הטרמינולוגיה השלטת בהתייחסות בנימה ובתוכן מגיעה מימים אחרים בה תעמולה בלשון זו הביאה לימים חשוכים בתולדות עמנו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לאורי [חדש]
עדו   שבת, 11/12/2010 שעה 17:23
בתגובה למיכאל
נו טוב מיכאל, אני אשמח למסור את דבריך לירון ידען, לא שאני מסכים איתם אבל הוא מקים מפלגה בשם 'אור' שתיקח מנדטים מהמפלגה שלי 'מר''צ' אז אם מה שכתבת נכון אין לו בכלל סיבה להקים אותה- הכל מסתדר סוף סוף והחרדים יוצאים לעבודה, בדיוק בדקה התשעים אגב, כי כמות התלמידים הנבערים שאין להם כישורים להסתדר בעולם המודרני עוברת את ה50%.
וכן, הטענות לגבי הקיבוצניקים מוכרות לי מזמן, לא, אני לא מתכוון להגן פה על הקיבוצים, אני לא הדובר שלהם וגם לא משתגע עליהם במיוחד, יש ביניהם ובין החרדים לא מעט קווי דמיון של הסתגרות, התנשאות וראיית עצמם כטובים יותר מהרקובים שם בחוץ. אבל הם בכל זאת אנשים עובדים ויצרניים ותורמים למדינה ו170,000 שקל לקיבוצניק שמגדל לי אוכל ומייצר רהיטים עדיף לי בהרבה על עשירית מזה בשביל מישהו שסתם יושב ולומד דברים שבעיני לפחות הם הבלי הבלים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תגובה [חדש]
מולי   יום ג', 05/04/2011 שעה 13:35
בתגובה לעדו
אתר אישי
האם מישהו יודע אם הופקו הלקחים מהאסון הנורא וכבר הביאו מטוסי כיבוי? נראה שהסחבת ממשיכה ואין פוצה פה - מחכים לאסון הבא. כולי תקווה שמשהו ישתנה פה...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לאורי [חדש]
עדו   שבת, 11/12/2010 שעה 17:18
בתגובה לשרה
שרה.
א. ברור שעמיר פרץ לא היה צריך לשבת במשרד הזה, השאלה היא למה בדיוק אלי ישי כן היה צריך? האם בשביל להילחם כמו אריה על כך שלא יחייבו בנות שמצהירות שהן דתיות בבדיקת פוליגרף? כדי למרר את חייהם של העובדים הזרים? כי פשוט לא ראיתי אותו עולה על בריקדות בנושא מצב הכיבוי וכבת של כבאי את צריכה לרצות שר פנים שאשכרה מעניין אותו התפקיד שלשמו הוא נבחר
ב. לגבי ההגדרה מהו פשע, זכותך להחזיק בדעתך, הרמב''ם למשל כתב 'כל המשים על דעתו שיעסוק בתורהולא יעשה מלאכה ויתפרנס מהצדקה הרי זה חילל את השם וביזה את התורה ונטל את חייו מהעולם הבא' נשמע לי כאילו הרמב''ם כן רואה בזה סוג של פשע.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לאורי [חדש]
אסף   יום ד', 22/12/2010 שעה 6:16
בתגובה לעדו
אתר אישי
תיקון קטן:
עמיר פרץ לא הלך הביתה בעקבות מלחמת לבנון השניה. הוא הלך הביתה כי הוא הפסיד בבחירות על ראשות מפלגת העבודה, שנערכו הרבה אחרי סיום המלחמה. אני מניח שלמלחמה היה קשר להחלטה של מתפקדי העבודה, אבל זו לא בדיוק התפטרות-עקב-כישלון קלאסית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לאורי [חדש]
אורי קציר   שבת, 11/12/2010 שעה 23:02
בתגובה לשרה
אתר אישי
שרה, ראיתי את תגובתך באיחור רב, וקראתי בעניין את השיח שהתפתח כאן סביבה. עדו העלה כאן חלק מהטענות שהייתי מעלהבעצמי איולא אחרתי כל כך.

הרב עובדיה עומד בראשה של תנועה פוליטית שמטרתה להחזיר בתשובה ולהפוך אותם לטפילים עניים התלויים בו ובמנגנון הפוליטי והארגוני הכפוף למרותו. לגופו של עניין, זה ממש לא מעניין אותי בהקשר של השריפה על הכרמל. העובדה שלא הקשיבו לשר פנים כזה או אחר לפני שנות דור אינה מנקה את שר הפנים הנוכחי מאחריות, והשאלה אם הוא משתייך לחסידי הרבעובדיה אם לאו אינה רלוונטית כלל ועיקר. במדינת ישראל אדם שאחריותו לאסון לאומי שכזה כלל אינה מוטלת בספק אינו מפוטר מיידית ממשרתו משום שהוא משתייך לתנועה שמחזיקה את ראש ממשלתנו במקום רגיש ביותר. זהו ביזיון לפי כל אמת מידה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010