(נכתב בתשובה לאמיר ליברמן, 04/10/06 21:26)
הגנה [חדש]
יוני ברטל   יום א', 24/10/2010 שעה 22:46
בתגובה לאמיר ליברמן
שתי דוגמאות לפעולות הגנה מרשימות: התיקול הכפול של קנבארו והיציאה קדימה בחצי גמר מונדיאל 2006, ששבר את ההתקפה הגרמנית והביא לשער השני של האיטלקים.
ב- 1970 שיחקה נבחרת ישראל נגד בורוסיה מינשנגלדבך בבלומפילד. המגן הימני ברטי פוגטס קרא מסירה ''מתוחכמת'' של שפיגל חתף את הכדור, ולפני שמישהו מכוכבי מקסיקו 70 הספיק להסתובב, ביצע מסירה כפולה עם גינתר נצר ומצא את עצמו מול ויסוקר, בדרך ל 6:0.
ברשימת הגדולים מופיע המגן האיטלקי פאקטי. אני זוכר את ההופעה המבישה שלו בגמר 1970 כנגד ברזיל. ז'אירזיניו עשה ממנו עפר ואפר, שלא לדבר על המסדרון החופשי שקבל קרלוס אלברטו בגול הרביעי. די בהופעה זו כדי להרחיקו מכל נבחרת מצטיינים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הגנה - תגובה לגבי פאקטי [חדש]
ינון חבר   יום ב', 25/10/2010 שעה 15:35
בתגובה ליוני ברטל
אתר אישי
פאקטי הוא המגן השמאלי הגדול בהיסטוריה, והוא לא נמדד רק לפי משחק בודד. הוא היה השחקן הכי משמעותי במגרש בקבוצות ה'קטנאצ'ו' - הוא גם בלם בצורה יעילה את כל ההתקפות היריבות וגם בנה את ההתקפות המתפרצות של קבוצותיו שלו. בזכותו אינטר זכתה בשני גביעי אירופה רצופים, בזכותו איטליה זכתה באליפות אירופה לאומות ב-‏68', ובזכותו הנבחרת בכלל הגיעה למעמד הגמר ב-‏1970.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הגנה - תגובה לגבי פאקטי [חדש]
איתמר גרוסמן   יום ו', 19/11/2010 שעה 2:16
בתגובה לינון חבר
חוששני שהאדון חבר לא ראה את פאקטי מימיו. בכל מקרה הוא לא מציין מהן התכונות שעשו אותו למגן גדול. לא ברור על מה מסתמכת טענתו שבזכות פאקטי הגיעה איטליה לגמר במונדיאל 70. אני ראיתי בזמן אמת שלושה משחקים של איטליה באותו מונדיאל נגד: ישראל, גרמניה המערבית וברזיל. נגד ישראל לא ביצע שום פעולה התקפית משמעותית, ובשני המשחקים האחרונים פאקטי היה חלש בהגנה. בכל מקרה מגן גדול נמדד בשמירה על חלוצים גדולים, ומי שנכשל טוטלית מול ז'אירזיניו, ובנוסף כפי שציין ברטל הוכיח אי הבנה טקטית, שבאה לידי ביטוי בגול הרביעי של ברזיל, איננו יכול להחשב למגן מהשורה הראשונה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הגנה - תגובה לגבי פאקטי [חדש]
ינון   יום ו', 25/03/2011 שעה 13:08
בתגובה לאיתמר גרוסמן
אדון גרוסמן היקר, זו דעתי והיא לגיטימית. אני מתפלא בכלל שבעל הבלוג השאיר את התגובה הלא ראויה שלך, שלא מתאימה לאתר מכובד כזה. אבל שיהיה. מסתבר שגילם של אנשים לא בהכרח משפיע על מידת התרבותיות שלהם...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010